"Górska" rywalizacja pod Kopcem Wyzwolenia

U stóp Kopca Wyzwolenia odbyła się V edycja Biegowego Grand Prix. Główny bieg przebiegał na trasie 3 km, zaś najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 metrów. Ponownie na starcie biegu pojawiła się Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. Był to najbardziej wymagający, bo “górski” etap tegorocznej Grand Prix.

Na starcie zawodów stanęło 201 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 23 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W rywalizacji szkół najlepszy okazał się ponownie Zespół Szkół Specjalnych.

Medale dla zawodników wręczali Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu, radny Łukasz Ściebiorowski oraz Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta. Na trasie pojawili się też radny Andrzej Wymysło, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Już teraz MOSiR zaprasza na ostatnią finałową edycję tegorocznego Grand Prix, która odbędzie się 8 października na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2023 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Ślaskich, Stowarzyszenie Lecymy Durś oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach. Do zobaczenia w czasie finałowego biegu.