Tour de Piekary 2023 - wyścig rowerowy

W sobotę 23 września 2023 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje jedenastą edycję wyścigu rowerowego ,,Tour de Piekary”. Wyścig zostanie rozegrany na pętli rozpoczynającej i kończącej się na Kopcu Wyzwolenia. Do udziału zapraszamy zarówno kolarzy, jak i wszystkich miłośników rywalizacji rowerowej w każdym wieku. Zapisy trwają tylko do 18 września 2022 r.

Aby wziąć udział w wyścigu, niezbędny jest sprawny rower, sztywny kask i duża porcja dobrego humoru.

Współzawodnictwo w kategoriach przedszkolaków i kategorii I – szkoły podstawowe przeprowadzone zostanie na placu pod Kopcem Wyzwolenia. Będzie ono obejmowało rywalizację w pokonywaniu na czas toru przeszkód. Zapisy do zawodów dzieci w dniu rywalizacji.

Rozpoczęcie zawodów 23 września o godzinie 9.30.

Zapisy uczestników

  • do wyścigu należy się zgłosić do dnia 18 września 2022 r.
  • zapisy do Tour de Piekary
  • obowiązuje limit 250 uczestników, w przypadku wyczerpania ilości miejsc istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia zapisów
  • wpisowe do wyścigu głównego na pętli 3518 metrów wynosi 10 zł. Wpisowe do wyścigu głównego na pętli 3518 metrów wynosi 10 zł. Płatność przelewem na nr konta organizatora: 02 1020 2313 0000 3802 0555 9697 lub gotówką w dniu zawodów w biurze zawodów.

Trasa

Pętla rozpoczynać się będzie i kończyć na Kopcu Wyzwolenia przebiegać będzie ulicami: Jana Pawła II – Inwalidów Wojennych – Wyzwolenia – Do Kopca Wyzwolenia. Długość wyznaczonej pętli wynosi – 3518 m.

Regulamin
Oświadczenie uczestnika
Oświadczenie osoby niepełnoletniej
Mapka

Uwaga w trakcie wyścigu pojawią się czasowe utrudnienia drogowe.

Zapraszamy do udziału w Tour de Piekary.

***

Informujemy, że w związku z organizacją wyścigu rowerowego Tour de Piekary w sobotę 23 września w godzinach 9.00 – 15.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:

  • Do Kopca Wyzwolenia,
  • Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych,
  • Inwalidów Wojennych od Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyzwolenia,
  • Wyzwolenia od skrzyżowania z Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca Wyzwolenia.