Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Piekarskie Stowarzyszenie Amazonek “Feniks” działające w mieście od 2004 roku aktywnie wspiera kobiety borykające się z trudnościami po mastektomii. Zainteresowane mogą liczyć na pomoc i życzliwą rozmowę.

Członkinie Piekarskiego Stowarzyszenia Amazonek “Feniks” na czele z Prezes Janiną Rosińską służą potrzebującym wsparciem niezależnie od okoliczności. Jeszcze w lutym spotykały się – przy zachowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego – w siedzibie przy ulicy Tarnogórskiej 49. Wówczas mogły skorzystać z wykonywanego co poniedziałek przez profesjonalistę – drenażu limfatycznego.

Działania pomocowe nadal są wdrażane w zakresie wsparcia psychologicznego. Potrzebując rozmowy, można dzwonić pod numer 504-744-771 i poruszyć najważniejsze dla siebie tematy. To szczególnie ważne, bo jak podkreśla prezes Janina Rosińska, izolacja społeczna znacznie obciąża psychicznie. Ze szczegółami działalności można zapoznać się w mediach społecznościowych.

Spotkania stacjonarne powrócą 12 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano – organizowane zgodnie z obowiązującymi dziś środkami bezpieczeństwa – spotkanie z psychologiem.