Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Domowe zacisze w twoim ogrodzie

Szukasz przytulnego miejsca w twoim ogrodzie, gdzie mógłbyś w zaciszu odpocząć i poczytać książkę, nawet kiedy pada? A może potrzebujesz miejsca, w którym twoje dzieci będą mogły się bawić, nawet głośno, a tobie to wcale nie będzie przeszkadzać? Tym miejscem będzie domek ogrodowy!

Wywiad z dyrektorem Firmy Eko Architektura, Panem Przemysławem Balcewiczem.

Dlaczego właśnie domek ogrodowy, dlaczego właśnie Eko Architektura?

     "W dobie pandemii, kiedy to nie powinniśmy nigdzie podróżować pomysł zakupu domku ogrodowego wydaje się być strzałem w dziesiątkę! Nieważne, czy chcemy  przechowywać w nim tylko sprzęty ogrodowe i rowery, czy ma to być domek, w którym nasze pociechy będą mogły bawić się bezkarnie przez całe lato. Taki domek może być naprawdę sporych rozmiarów. Możemy urządzać przy nim grilla i spotkania z rodziną, czy przyjaciółmi, a gdy popsuje się pogoda możemy przenieść  imprezę właśnie do naszego domku ogrodowego. W takim domku ogrodowym możemy urządzić kuchnię, łazienkę, sypialnię. Może on spełniać wszystkie funkcje normalnego domu. W domku ogrodowym mogą zamieszkać nasi goście, którzy przyjechali do nas z daleka w odwiedziny."

      "Na Polskim rynku istnieje sporo producentów domków z drewna. Jednak większość z nich ma swoje sprawdzone modele, zrobione na magazyn. Firma Eko Architektura wychodzi naprzeciw wymaganiom klienta. Możemy wykonać taki domek na podstawie projektu klienta. Wydłuży się wówczas termin realizacji, ale klient będzie miał  dokładnie to czego oczekiwał. W naszej firmie pracują eksperci z różnych dziedzin: projektanci, graficy, projektanci wnętrz, fachowi stolarze, dział logistyki. Współpraca tych wszystkich osób razem sprawi, że nasz każdy klient otrzymuje starannie wykonany domek ogrodowy z drewna, który posłuży na wiele lat i będzie powodem do radości całej rodziny."

Dlaczego właśnie produkty Eko Architektura są takie słynne?

     "Nasze wyroby z drewna są popularne z kilku powodów:

1) Niska cena za produkt dobrej jakości, wykonany solidnie i fachowo.

2) Krótki czas realizacji dzięki szerokiemu gronu fachowców.

3) Szybki i tani montaż dzięki licznej ekipie pracowników. W zależności od powierzchni montaż trwa: do 7m2 -1dzień, do 20m2 -2dni, do 36m2 - 3 dni, do 45m2 - 4 dni, do 60m2 - 7 dni, do 90m2 -14 dni

4) Indywidualne podejście do każdego klienta. Nie stawiamy na ilość, lecz jakość. Wykonujemy różne projekty klienta, chcemy go zadowolić, dlatego nie "wciskamy" mu usilnie gotowych już projektów.

5) Duży wybór gotowych projektów.

Ponadto nasze domki ogrodowe wyróżniają się grubością ścian, designem i ilością okien i drzwi, zróżnicowaniem architektonicznym wyglądu dachów, zawartością zestawów".

Czy drewno to dobry materiał budowlany? Czy będzie trwały i zdrowy?

     "Tak, jak najbardziej drewno jest  dobrym materiałem budulcowym. Trzeba pamiętać, aby tak montować wystające na zewnątrz elementy, aby nie zatrzymywała się w nich woda, lecz, aby  spływała. Kolejnym ważnym warunkiem, jaki należy  spełnić, aby nasz domek ogrodowy służył nam na lata jest odpowiednia i regularna impregnacja. Do budowy  domków ogrodowych najlepsze będzie drewno sosnowe i jodłowe z północnych regionów Polski. Należy mieć także na uwadze, aby nie dochodziło do powstania kondensatu. Nasze domki ogrodowe są bardzo zdrowe, gdyż pozostała w drewnie żywica zawiera olejki eteryczne, które powoli uwalniają się i pozytywnie wpływają na drogi oddechowe i płuca. Ponadto takie domki ogrodowe są bardzo ekologiczne. Wewnętrzne ściany domków nie wymagają wykończenia, gdyż są piękne same w sobie, dlatego też oszczędza się surowce i nakłady pracy. Od momentu wyrębu drewna do montażu ponoszonych jest mniej nakładów energetycznych."

Dziękuję Panie dyrektorze za poświęcony czas. Uświadomił nam Pan wszystkim, jak wiele korzyści daje nam taki domek ogrodowy, jak jest zdrowy dla nas i ekologiczny. Myślę, że jeśli ktoś z Państwa miał wątpliwości co do słuszności zakupu takiego domku ogrodowego, to  zostały one rozwiane.

Nasze domki drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons