Błękitny ekoFest w Parku Śląskim – Rodzinny Piknik już 8 czerwca
W Chorzowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie zarówno miłośników przyrody, jak i sportu oraz kultury. W sobotę 8 czerwca Park Śląski zamieni się w epicentrum ekologicznych atrakcji podczas rodzinnego pikniku "Błękitny ekoFest". Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w rozmaitych aktywnościach, a za każdą osobę, która się pojawi, zostanie posadzone drzewo!
  1. Piknik odbędzie się 8 czerwca 2024 roku w godzinach 11:00 – 19:00.
  2. W Parku Śląskim przygotowano sektory: sportowy, kulturalny, wystawienniczy i edukacyjny.
  3. W programie m.in. wykłady, warsztaty, pokazy sportowe i artystyczne.
  4. Za każdą osobę, która weźmie udział w wydarzeniu, zostanie posadzone drzewo.

Podczas pikniku rodzinnego "Błękitny ekoFest" czeka na nas mnóstwo atrakcji. W Parku Śląskim pojawi się aż 37 stoisk, na których będzie można uczestniczyć w 22 wykładach, a także podziwiać pokazy i treningi sportowe. Występy zespołów tanecznych i wokalnych, warsztaty, doświadczenia naukowe oraz gry i zabawy z konkursami to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji.

Miłośnicy aktywności fizycznej będą mieli okazję spróbować swoich sił w indoor cyclingu, silent fitness, jogi oraz biegu z maratończykami. Dla chętnych przygotowano także ćwiczenia karate. Na plenerze malarskim będzie można rozwijać swoje artystyczne zdolności, a obserwacja Słońca pozwoli zgłębić tajniki astronomii. Nie zabraknie też pokazów sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego.

Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia będzie akcja sadzenia drzew. Organizatorzy zadeklarowali posadzenie drzewa za każdą osobę, która weźmie udział w pikniku. Wspólnie możemy posadzić nawet do 1000 drzew, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza w regionie.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej organizatora oraz na Facebooku. Warto już teraz zarezerwować sobie czas na 8 czerwca i dołączyć do tej ekologicznej inicjatywy. Park Śląski czeka na Was z mnóstwem atrakcji i niepowtarzalną atmosferą!


Wg inf z: Urząd Miasta