Bezpłatne badania mammograficzne przy Kauflandzie 19 czerwca
19 czerwca 2024 roku przy markecie Kaufland odbędzie się akcja darmowych badań mammograficznych. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie dostępna dla kobiet w wieku 45-74 lat. To doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie i wykonać prześwietlenie piersi bezpłatnie.
  1. Badania odbędą się w godzinach 9.00 – 15.00.
  2. Wiek pacjentki określany jest na podstawie roku urodzenia.
  3. Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 wewnętrzny 3 lub na stronie mammo.pl.
  4. Kobiety objęte specjalistyczną opieką onkologiczną są wyłączone z programu.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, każda kobieta w wieku od 45 do 74 lat, która spełnia określone kryteria, może wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badania będą przeprowadzane 19 czerwca 2024 roku, od godziny 9.00 do 15.00, przy markecie Kaufland na ulicy Bytomskiej 41.

Badania mammograficzne można wykonywać co 24 miesiące, o ile wcześniej nie zdiagnozowano złośliwej zmiany nowotworowej w piersi. Kobiety, które zakończyły leczenie raka piersi i są w trakcie 5-letniego procesu monitorowania, a także te, które po upływie 5 lat od leczenia chirurgicznego raka piersi kontynuują hormonoterapię, mogą przystąpić do badania co 12 miesięcy.

Kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” oraz „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi” są wyłączone z programu.

Warto pamiętać, że do badania należy przynieść dowód osobisty oraz zdjęcia lub płyty CD z wcześniejszych mammografii, chyba że były one wykonane w pracowni LUX MED. Przy rejestracji prosimy o przygotowanie dokumentów weryfikacyjnych.

Więcej informacji na temat mammografii oraz Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie LUX MED Diagnostyka. Regularne badania mammograficzne są kluczowe dla wczesnego wykrywania raka piersi, co znacznie zwiększa szanse na skuteczne leczenie i powrót do zdrowia.

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie.


Na podst. Urząd Miasta