Badamy nie tylko Mamy

26 maja o godzinie 12.00 przed Urzędem Miasta przy ul. Bytomskiej 84 z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnoty Amazonek Feniks odbędzie się akcja profilaktyczna “Badamy nie tylko Mamy”. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj. Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie!

Kampania organizowana jest w całym kraju i zainicjowane przez Federację Stowarzyszeń Amazonki pod hasłem ” Badamy nie tylko Mamy”. W każdym mieście, w którym działa klub amazonek dokładnie o godzinie 12.00 rozpocznie się wydarzenie, którego celem będzie uświadomienie kobietom potrzeby badań profilaktycznych. Na stoisku Piekarskiego Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek “Feniks” będzie specjalny fantom, na którym można będzie nauczyć się, jak prawidłowo sprawdzać swoje piersi i dowiedzieć się, co powinno być impulsem do zrobienia badań. Będzie też możliwość m. in. porozmawiania z pielęgniarką, zmierzenia sobie ciśnienia i innych podstawowych badań.

Wspólnota Amazonek “Feniks” obecnie zrzesza ponad 50 kobiet, które zmagają się z chorobą nowotworową. Celem organizacji jest udzielanie wsparcia psychicznego w powrocie do zdrowia oraz praktycznych rad m.in. w kwestii rehabilitacji, wykonywania masażu limfatycznego. Członkinie uczestniczą np. w spotkaniach z dietetykami oraz innymi osobami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Klub organizuje także akcje profilaktyczne i edukacyjne w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki raka piersi, a także wyjazdy i wycieczki integracyjne.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek Feniks, Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o., Centrum Medyczne GABOS, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu, Akson, Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, Mażoretki Azaria oraz UKS Funny Dance.