Biegowe Grand Prix po raz pierwszy w Kozłowej Górze

Dzisiaj na Stadionie MOSiR Czarni Kozłowa Góra odbyła się III edycja Biegowego Grand Prix. Był to debiut tej trasy i obiektu w sportowej rywalizacji. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 metrów, główny bieg przebiegał na trasie prawie 3 km. Na starcie zawodów stanęło 185 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. Na starcie biegu nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zajęła w swojej kategorii drugie miejsce.

Na starcie biegu pojawił się też Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich. Nagrody dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radni Łukasz Ściebiorowski, Bartosz Szołtysik i Andrzej Wymysło.

W rywalizacji szkół najlepsza okazała się ekipa z Zespołu Szkół Specjalnych. Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 18 czerwca w Park Brzozowice – Kamień. Będzie to ostatnia edycja przed wakacjami.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2023 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Ślaskich, Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś.

Kolejne zmagania w ramach Biegowego Grand Prix odbędą się:

  • 18.06.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Park Brzozowice – Kamień,
  • 17.09.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Kopiec Wyzwolenia,
  • 8.10.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Stadion MOSiR ul. Olimpijska 3 – finał.

Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich sześciu edycjach.