Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Zapraszamy do udziału w atrakcjach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku upływa pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece"... startujemy już 8 maja 2021. Regulaminy i szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdziecie klikając w nagłówki wydarzeń, które Was interesują.

PROGRAM:

7-25 maja | Gra miejska - konkurs „Detektywi przyrody – rodzina na tropie”

Macie ochotę na spacer śladami piekarskiej przyrody? Zadanie będzie polegało na pokonaniu trasy według określonej mapy, którą otrzyma każdy chętny od 7 maja. Będzie trzeba dotrzeć do wyznaczonych punktów – obiektów przyrodniczych, rozpoznać je, czasem zrobić zdjęcie, czasem opisać lub narysować owoc, liść. To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla siebie i poznać przyrodę naszego miasta. Dobra zabawa gwarantowana! Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Filia nr 1, ul. Jana Pawła II 59

7-31 maja | Wystawa malarstwa Katarzyny Bebiołki pt. „Emocjonalna Entropia”

Katarzyna Bebiołka jest rodowitą piekarzanką, żoną i mamą dwóch córek oraz nauczycielką wychowania fizycznego w piekarskiej szkole. Od wielu lat spełnia się jako tancerka oraz choreografka. Ostatnio pokochała malowanie. Jest ono dla niej – jak sama mówi – formą komunikacji ze światem zewnętrznym i wewnętrznym: „Moje obrazy to moje emocje, to emocje innych ludzi. Maluję intuicyjnie. Malowanie daje mi przyjemność motoryczną i mam dziecięcą radość z malowania tak jak Pablo Picasso”.

Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62d

8-13 maja | Konkurs „Literackie emotikonki”

Przygotujcie się na odlotowy konkurs literacki, który przygotowała dla Was Filia nr 2. Cała trudność polega na odszyfrowaniu tytułów książek, które ukryły się pod emotikonowymi rebusami. Zostaną one zamieszczone na bibliotecznym Facebooku oraz na stronie internetowej w dniu 8 maja 2021.

Filia nr 2, www.facebook.com/bibliotekapiekary | www.biblioteka.piekary.pl

10-14 maja | Upoluj grę planszową pt. „Znajdziesz mnie w bibliotece”

Pasjonujesz się grami planszowymi? Świetnie! W tych dniach musisz koniecznie wybrać się do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Wystarczy, że wypożyczysz przynajmniej jedną książkę lub zapiszesz się do biblioteki, a możesz wziąć udział w losowaniu unikatowej gry planszowej. Została ona przygotowana przez naszych bibliotekarzy specjalnie z tej okazji. W magicznej kuli do losowania zostanie ukrytych 10 szczęśliwych losów. Życzymy powodzenia!

Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62d

10-14 maja | "Znajdziesz mnie w bibliotece czyli książka niespodzianka"

Tego jeszcze u nas nie było. Książki „w papierku”? U nas wszystko jest możliwe! Zapraszamy do Filii nr 5, gdzie w dniach 10-14 maja 2021 każdy czytelnik za symboliczne 5 złotych otrzyma książkę niespodziankę. Atrakcyjne tytuły zarówno dla dorosłych jak i dzieci będą opakowane w papier i ponumerowane, a każda osoba wylosuje los z cyfrą oznaczającą daną książkę.

Filia nr 5, ul. Kusocińskiego 4

11-16 maja | Konkurs „Jak dobrze znasz regulamin biblioteki?”

Warto czasami zadać sobie to pytanie, ale najlepiej od razu usiąść do lektury naszego regulaminu, bo można wygrać nagrody. Nasza bibliotekarka z Filii nr 5 przygotowała trzy arcytrudne pytania, które pojawią się na Facebooku biblioteki 11 maja 2021. Wśród osób, które w dniach 11-16 maja nadeślą mailem prawidłowe odpowiedzi rozlosujemy nagrody.

Filia nr 5, www.facebook.com/bibliotekapiekary

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

8-31 maja | Konkurs dla uczniów Zespołu Szkół Im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich

To wydarzenie jest przeznaczone dla dedykowanej grupy, ale chcemy żebyście wiedzieli, że mimo pandemii jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi. Konkurs plastyczny nawiązuje do Roku Stanisława Lema  pt. „Kosmos i jego Mieszkańcy".

Organizator: Filia nr 6, ul. Partyzantów 2

8-15 maja | Spotkanie online dla uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich

To także wydarzenie zamknięte, ale na pewno dzieciaki, które wrócą do szkół stęskniły się także za swoimi bibliotekami. W trakcie spotkania online wykonamy LAPBOOKI na temat historii i różnych oblicz książki.

Organizator: Filia nr 6, ul. Partyzantów 2