Głosowanie na projekt biblioteki w ramach Budżetu Obywatelskiego ruszyło!
Ruszyło głosowanie na tegoroczne projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mają okazję wesprzeć inicjatywy, które wzbogacą lokalną społeczność. Jednym z ciekawszych projektów jest "Spotkaj (MY) się w bibliotece".
  1. Głosowanie trwa od 27 maja do 10 czerwca 2024 roku.
  2. Można głosować internetowo lub tradycyjnie w Urzędzie Miasta.
  3. Projekt "Spotkaj (MY) się w bibliotece" (projekty małe, nr 10) oferuje spotkania ze znanymi osobami i rozwój biblioteki.
  4. Planowane są zakupy nowych książek i gier planszowych oraz organizacja spotkań autorskich.

Od 27 maja do 10 czerwca 2024 roku mieszkańcy mogą oddać swoje głosy na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie jest możliwe zarówno online, jak i tradycyjnie w Urzędzie Miasta. To wyjątkowa okazja, by wspólnie zdecydować o przyszłości naszej lokalnej społeczności.

Jednym z ciekawszych projektów jest inicjatywa "Spotkaj (MY) się w bibliotece" (projekty małe, nr 10). Projekt ten zakłada organizację przynajmniej pięciu otwartych spotkań autorskich z osobami ze świata literatury, kultury, kina oraz sportu, w tym z himalaistami. Spotkania te będą miały charakter otwarty, z możliwością zadawania pytań, robienia zdjęć, otrzymywania autografów oraz zakupu książek zaproszonych gości.

W ramach projektu planowany jest również zakup nowych zbiorów dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka. Biblioteka wzbogaci się o nowości wydawnicze zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Co więcej, rozbudowana zostanie wypożyczalnia gier planszowych, oferując nowe, ciekawe tytuły.

Organizacja spotkań autorskich ma na celu zaproszenie do miasta znanych postaci z różnych dziedzin: literatury pięknej dla dorosłych i dzieci, aktorów filmowych, teatralnych i telewizyjnych, dziennikarzy oraz himalaistów. To doskonała okazja, by mieszkańcy mogli spotkać się z osobami, które inspirują i motywują do działania.

Gorąco zachęcamy do oddania trzech punktów na projekt "Spotkaj (MY) się w bibliotece". To inwestycja w kulturę i rozwój naszej społeczności, która przyniesie wiele wartościowych doświadczeń i wspomnień. Głosujmy i twórzmy wspólnie lepszą przyszłość dla naszej biblioteki!


Na podstawie: Biblioteka w Piekarach Śląskich