Dzień Dziecka w Piekarach Śląskich: Moc Atrakcji dla Najmłodszych
Wszystkie dzieci z Piekar Śląskich mogą liczyć na mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka! Tegoroczne obchody będą pełne różnorodnych wydarzeń, które zadowolą zarówno miłośników sportu, jak i kultury oraz rozrywki.
  1. Animacje i zabawy w Ośrodku Kultury Andaluzja
  2. Zawody wędkarskie organizowane przez Dzielnicowy Dom Kultury Brzeziny Śląskie
  3. Sportowy Dzień Dziecka na stadionie przy ul. Olimpijskiej 3
  4. Koncert zespołu "SPOKO LOKO" w Miejskim Domu Kultury

Z okazji Dnia Dziecka, Ośrodek Kultury Andaluzja zaprasza najmłodszych 2 czerwca na plac przed budynkiem przy ul. Oświęcimskiej 45. W godzinach od 14:00 do 18:00 odbędą się tam animacje, gry i zabawy, dmuchane zamki oraz popularne piana-party. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, więc warto zarezerwować sobie ten czas na wspaniałą zabawę.

Dzielnicowy Dom Kultury Brzeziny Śląskie przygotował na 1 czerwca zawody wędkarskie na stawie "Łąka". Dzieci w wieku od 7 do 15 lat mogą spróbować swoich sił w wędkowaniu, a start zawodów przewidziany jest na godzinę 8:00. Zapisy prowadzone są w DDK Brzeziny Śląskie przy ul. Roździeńskiego 99 oraz telefonicznie pod nr. 32 287 95 66. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i nauczyć się czegoś nowego.

Sportowy Dzień Dziecka odbędzie się 8 czerwca na stadionie przy ul. Olimpijskiej 3. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 od wspólnej rozgrzewki, po której uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Na miejscu będą również warsztaty plastyczne, gdzie dzieci będą mogły ozdobić torby ekologiczne. Organizatorzy zadbali także o dodatkowe atrakcje, takie jak darmowe zjeżdżalnie, piana party, gry w Cornhole, Klask oraz strzelanie z łuku.

2 czerwca w Miejskim Domu Kultury odbędzie się specjalny koncert zespołu "SPOKO LOKO". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00, a dzieci będą mogły tańczyć i śpiewać takie hity jak: "Tańce Połamańce" oraz "Ciu ciu ła". Podczas koncertu przewidziano także magiczne sztuczki, które na pewno przyciągną uwagę najmłodszych. Bilety na to wydarzenie kosztują 37 zł, a sprzedaż prowadzona jest przez internet. Dzieci do lat 2 mają wstęp bezpłatny, pod warunkiem, że będą siedziały na kolanach rodziców.

Dodatkowo, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 5 "Andaluzja" oraz Ośrodek Kultury "Andaluzja" zapraszają na zawody wędkarskie na stawie "Źródełko", które odbędą się 31 maja. Zapisy prowadzone są do 24 maja do godziny 16:00, a zgłoszenia można wysyłać SMS-em na nr. 605 553 140, podając imię, nazwisko oraz wiek dziecka. Jest to kolejna okazja do integracji i nauki umiejętności wędkarskich.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach!


Urząd Miasta