Chcąc przybliżyć Państwu sylwetki piekarskich dzielnicowych i w ten sposób usprawnić wzajemne kontakty, będziemy cyklicznie prezentować policjantów pracujących w poszczególnych dzielnicach naszego miasta. Dzisiaj przedstawiamy asp. szt. Pawła Schodnika z rejonu służbowego 02 i dzielnic: Osiedle na Lipce, Osiedle Wieczorka-Stare.

Dzielnicowi to funkcjonariusze policji, których warto poznać. To oni są najbliżej naszych spraw i problemów, z jakimi boryka się rejon, m.in. walczą z przemocą domową, osiedlowym chuligaństwem i dbają o przestrzeganie porządku na osiedlach. Zachęcamy również Państwa do korzystania z aplikacji ,,Moja Komenda". Aplikacja została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Wystarczy, że wprowadzą Państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia Państwu obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości.

Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

asp. szt. Paweł Schodnik służbę w Policji rozpoczął w 2005 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego został skieroway do piekarskiej jednostki do pełnienia służby patrolowo-interwencyjnej. Przez ponad 5 lata patrolował ulice, obsługiwał zgłoszone interwencje oraz zatrzymywał sprawców przestępstw i wykroczeń. W tym czasie poznał zagrożenia, z jakimi najczęściej spotykają się mieszkańcy miasta. Od sierpnia 2010 roku jest dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Możecie Państwo skontaktować się z nim pod numerem telefonu 47 85 322 08 lub 727 032 626, adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Policjant nadzoruje rejon służbowy 02, który obejmuje ulice:

 

Armii Krajowej

Bazarowa

Generała Franciszka Kleeberga

Generała Józefa Hallera

Generała Stanisława Maczka

Generała Stefana Roweckiego

Generała Władysława Andersa

Generała Zygmunta Jankego

Księdza Gerarda Waculika

Majora Henryka Sucharskiego

Olimpijska

Papieża Jana Pawła II- nieparzyste od 59 do 69

Sikorek

Słowików

Sportowa

Stanisława Mastalerza

Szpaków

Generała Leopolda Okulickiego