Chcąc przybliżyć Państwu sylwetki piekarskich dzielnicowych i w ten sposób usprawnić wzajemne kontakty, będziemy cyklicznie prezentować policjantów pracujących w poszczególnych dzielnicach naszego miasta. Dzisiaj przedstawiamy mł. asp. Łukasza Zwolińskiego z rejonu służbowego 01 i dzielnic: Kozłowa Góra, Kolonia Józefka, Osiedle Wschód.

Dzielnicowi to funkcjonariusze policji, których warto poznać. To oni są najbliżej naszych spraw i problemów, z jakimi boryka się rejon, m.in. walczą z przemocą domową, osiedlowym chuligaństwem i dbają o przestrzeganie porządku na osiedlach. Zachęcamy również Państwa do korzystania z aplikacji ,,Moja Komenda". Aplikacja została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Wystarczy, że wprowadzą Państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia Państwu obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości.

Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

mł. asp. Łukasz Zwoliński służbę w Policji rozpoczął w 2013 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego został skieroway do piekarskiej jednostki do pełnienia służby patrolowo-interwencyjnej. Przez ponad 4 lata patrolował ulice, obsługiwał zgłoszone interwencje oraz zatrzymywał sprawców przestępstw i wykroczeń. W tym czasie poznał zagrożenia, z jakimi najczęściej spotykają się mieszkańcy miasta. Od października 2017 roku jest dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Możecie Państwo skontaktować się z nim pod numerem telefonu 47 85 322 08 lub 727 032 620, adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Policjant nadzoruje rejon służbowy 01, który obejmuje ulice:

Turkusowa

3-go Maja

Adama Asnyka

Alfonsa Zgrzebnioka

Astrów

Azali

Bazaltowa

Bolesława Prusa

Bratków

Brynicka

Bursztynowa

Ceramiki

Diamentowa

Dzierżonia

Elizy Orzeszkowej

Fiołków

Gajowa

Goździków

Górna

Górnośląska

Granitowa

Groszkowa

Grunwaldzka

Grzybowa

Gustawa Morcinka

Ignacego Paderewskiego

Jagodowa

Janusza Daaba

Jaśminowa

Jesienna

Józefa Szafranka

Józefa Szafranka

Józefska

Juliusza Ligonia

Kamienna

Kłosowa

Konwaliowa

Kościelna

Księdza Józefa Czempiela

Kwiatowa

Liliowa

Łąkowa

Łukowa

Maciejków

Makowa

Marii Konopnickiej

Mirtowa

Niepodległości

Papieża Jana Pawła II

Papieża Jana Pawła II

Perłowa

Piaskowa

Plebiscytowa

Pod Gajem

Pokoju

Polna

Poprzeczna

Powstańców Śląskich

Radzionkowska

Rewolucjonistów

Równoległa

Różana

Rubinowa

Słoneczna

Słonecznikowa

Stawowa

Szkolna

Szmaragdowa

Szparagowa

Tarnogórska

Tysiąclecia

Ustronna

Wiosenna

Zamkowa

Źródlana