Wojciech Krawczyk – prezes WOPR Piekary Śląskie wraz Piekarskimi Kołami zapraszają na I Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się w czwartek 26 stycznia o godz. 18.00. Wspólnie – rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez przemierzymy piekarskie ścieżki rowerowe. Zaczynamy w Parku w Kamieniu przy fontannie, a meta znajduje się przy budynku MOSiR ul. Olimpijska 3. Długość trasy to 6 km.

Poruszać się będziemy po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zalecamy ODBLASKI i przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w szczególności w oświetlenie. Czas na pokonanie trasy to 60 minut.

WAŻNE: Organizatorzy nie będą czekać na spóźnialskich (osoby, które dotrą po 60 minutach), ale dla tych co zmieszczą się w założonym czasie na mecie czeka niespodzianka.

Na początek pierwszej ustawki odbędzie krótka pogadanka policyjna z udziałem mł. asp. Michała Szydłowskiego z piekarskiej drogówki, który przybliży uczestnikom przepisy jakie musi znać każdy cyklista, a także podsumuje ubiegły rok pod względem bezpieczeństwa rowerzystów.

W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.

Regulamin oraz więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.