Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, jesteś odpowiedzialny, kreatywny i potrafisz pracować w zespole, a od zawsze marzysz o pracy w mundurze, to nie czekaj i wstąp szeregi Policji. Zapewnimy stabilną i ciekawą pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem, dzięki której będziesz stale podnosić swoje kwalifikacje i nieustannie się rozwijać. Dzisiaj policjanci odpowiadali na pytania osobom zainteresowanym służbą w Policji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piekarach Śląskich.

Dzisiaj w godzinach rannych w PUP w Piekarach Śląskich przy ulicy Popiełuszki 14 piekarscy policjanci opowiadali zainteresowanym o rekrutacji, codziennej służbie, jej zaletach oraz kwintesencji policyjnego motta pomagamy i chronimy. O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Nabór do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich prowadzony jest cały rok. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą nieść pomoc innym, mają nieposzlakowaną opinię i angażują się w pełni w realizację zadań oraz powierzonych obowiązków. Ten zawód nie tylko pozwoli na realizację planów i marzeń, ale również zapewni stabilizację finansową i stały rozwój zawodowy.
 
Różnorodność pracy w kilku wydziałach (prewencji, ruchu drogowego, kryminalny, dochodzeniowo-śledczy, nieletnich, przestępstw gospodarczych, pododdziały kontrterrorystyczne i inne),  na stanowiskach umożliwiających rozwój indywidualnych predyspozycji.

Zapewniamy służbę obfitującą w wiele wyzwań, dla osób pełnych empatii i jednocześnie zdecydowanych, którzy z pasją będą wypełniać słowa roty ślubowania stanowiącej policyjne credo.

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, kreatywną i potrafisz pracować w zespole to już dziś wypełnij niezbędne dokumenty i złóż w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich przy ulicy Kalwaryjskiej 62. Z nami nie będziesz się nudzić.

Przypominamy, że służbę w szeregach Policji może pełnić osoba:
    • posiadająca polskie obywatelstwo o nieposzlakowanej opinii,
    • nie skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
    • korzystająca w pełni z praw publicznych,
    • posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
    • posiadająca odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować,
    • dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
    • mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

Więcej informacji na temat wymagań stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów można znaleźć na stronie Śląskiej Policji,

Ostatni termin przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2022 roku zostały przez Komendanta Głównego Policji określony na 29 grudnia.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów oraz kobietę siedzących przy biurku w Powiatowym Urzędzie Pracy
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę oraz mężczyznę siedzących przy biurku w Powiatowym Urzędzie Pracy
  • Zdjęcie przedstawia plakaty promujące wstąpienie w szeregi Policji