Jeśli zadajesz sobie pytanie, co jest bardziej opłacalne — kupno czy wynajem spawarki — doskonale trafiłeś. Podpowiemy Ci, kiedy warto kupić, a kiedy wypożyczyć sprzęt spawalniczy.

Wypożyczalnia spawarek — kiedy warto z niej skorzystać?

Wypożyczalnia spawarek — kiedy to dobre rozwiązanie?

Kiedy dopiero rozpoczynasz prace spawalnicze, wypożyczalnia spawarek okaże się dobrym wyborem. Jeśli w kwestiach spawania jesteś początkujący, nie decyduj się od razu na zakup spawarki. Wynajem sprzętu spawalniczego to także świetna opcja dla osób, które założyły firmę i na razie mają niewiele zleceń. W miarę upływu czasu Twoje przedsiębiorstwo zacznie przynosić zyski — otrzymasz poważne zlecenia i zawrzesz korzystne kontrakty. Wtedy pomyśl o zakupie profesjonalnego sprzętu spawalniczego.

Wypożyczalnia spawarek przyjdzie Ci z pomocą także wtedy, kiedy dopiero ukończyłeś kurs lub szkołę spawalniczą. Zanim opanujesz skomplikowaną sztukę spawania, upłynie wiele miesięcy. Na razie nie znasz wszystkich funkcji urządzenia, więc po co masz kupować sprzęt, z którego skorzystasz tylko w niewielkim stopniu?

Spawarka — urządzenie zarówno dla profesjonalisty, jak i amatora

Spawarkę wykorzystasz nie tylko w profesjonalnym warsztacie, ale także przydomowym garażu. To dobry wybór zarówno dla profesjonalisty, jak i hobbysty.

W wypożyczalni sprzętu spawalniczego znajdziesz popularne spawarki takie jak migomaty, ale również spawarki MMA, TIG, agregaty prądotwórcze, przecinarki plazmowe i wiele innych urządzeń spawalniczych.

Jeśli jesteś amatorem, na pewno zdążyłeś się zorientować, że automaty spawalnicze nie należą do tanich. Jako hobbysta niekoniecznie musisz decydować się na ich zakup, chyba że ilość zleceń sprawia, iż inwestycja w sprzęt szybko Ci się zwróci. Nawet w firmach warto przemyśleć zakup profesjonalnego sprzętu do spawania. W przypadku przedsiębiorstwa remontowo-budowlanego spawarka pozwoli Ci rozszerzyć zakres usług. Dzięki temu uniezależnisz się od innych wykonawców, a co za tym idzie — nie podzielisz zysków. Jednak czy zawsze musisz dysponować własnym sprzętem? W wielu przypadkach wystarczy po prostu go wynająć i używać wtedy, kiedy jest na niego zapotrzebowanie.

Kiedy należy kupić spawarkę?

Wiesz już, kiedy warto wynająć spawarkę. Czy to jednak oznacza, że jej zakup mija się z celem? Nie zawsze. Jeśli prowadzisz dużą firmę lub warsztat spawalniczy, dobrze, abyś miał własny sprzęt. Ilość otrzymanych zleceń pozwoli Ci szybko otrzymać zwrot z inwestycji w sprzęt spawalniczy. Kiedy do dyspozycji swoich pracowników oddajesz firmowe spawarki, które zakupiłeś, spawacze nie muszą liczyć się z upływającym terminem zdania sprzętu. Spokojnie pracują w przeświadczeniu, że urządzenia spawalnicze mają na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego warto wypożyczyć spawarkę?

Myślisz, że zakup spawarki jest łatwy? Nie do końca. Aby wybrać sprzęt o właściwych parametrach i funkcjach, potrzebna jest Ci specjalistyczna wiedza. Jeśli takiej nie masz, zdaj się na profesjonalne doradztwo w wypożyczalni spawarek. Oczywiście, kiedy zainwestujesz w sprzęt spawalniczy, otrzymasz na niego gwarancję (nawet na kilka lat, co jest powszechną praktyką wśród producentów). W ramach gwarancji możesz liczyć na darmową naprawę lub serwisowanie. Jednak koszty związane z zakupem urządzenia wcale nie są niskie. Dlaczego zatem warto wypożyczyć spawarkę? Ponieważ:

  • nie poniesiesz kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu,
  • nie martwisz się sposobem przechowywania spawarki (kiedy upłynie termin, oddasz ją do wypożyczalni),
  • sprawdzisz się jako spawacz — zanim nabędziesz cennych umiejętności minie trochę czasu, lepiej go więc przeczekać, pracując z wynajętym sprzętem,
  • kiedy wynajmujesz spawarkę, otrzymujesz gwarancję, że Twój sprzęt jest niezawodny i świetnej jakości,
  • nie przejmujesz się awarią urządzenia — pracownicy wypożyczalni spawarek w mig usuną problem, udostępniając Ci w tym czasie inne sprzęty spawalnicze (nie doświadczasz przestojów w pracy),
  • sprzęt spawalniczy wynajmiesz w dowolnym dniu tygodnia na zaplanowaną wcześniej ilość godzin,
  • Twoje zgłoszenie o zapotrzebowaniu na sprzęt od razu trafi do właściwej osoby — szybko otrzymasz spawarkę i rozpoczniesz prace spawalnicze,
  • oszczędzisz czas — nie stracisz cennych godzin na dobór parametrów, funkcji i gabarytów spawarki (wszystkim tym zajmą się profesjonaliści z wypożyczalni spawarek).

Nowa czy używana spawarka? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz sprzętu spawalniczego i jak długo masz zamiar go eksploatować. Urządzenia z wypożyczalni są często bezawaryjne, ponieważ wciąż poddaje się je serwisowaniu i naprawom. Poza tym wynajem to także gwarancja tego, że w Twoje ręce trafi sprzęt sprawdzony przez innych użytkowników (którzy, podobnie jak Ty, postanowili na razie nie inwestować we własne spawarki).

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://migomat.com.pl/content/wypozyczalnia-spawarek