Dzień Ratownika Wodnego

29 czerwca przypada Dzień Ratownika Wodnego i jest to doskonała okazja do złożenia serdecznych życzeń wszystkim, którzy pełnią wymagającą i odpowiedzialną służbę na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzi korzystających z aktywnego wypoczynku na kąpieliskach i basenach. W imieniu swoim, samorządu miasta i mieszkańców pragniemy dziś przekazać wszystkim Ratownikom Wodnym wyrazy uznania i wdzięczności za Wasze poświęcenie i pracę.

Drogie Ratowniczki, Drodzy Ratownicy, w tym wyjątkowym dniu pragniemy złożyć najlepsze życzenia szczególnie Ratownikom oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piekarach Śląskich. Dbałość bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzi zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. Kolejne dni są dla Was kolejnymi wyzwaniami motywującymi do podejmowania kolejnych, niejednokrotnie niebezpiecznych, wyzwań.

Praca Ratownika to nie tylko służba na rzecz ludzi, ale także misja upowszechniania nauki oraz umiejętności pływania, prowadzenie akcji profilaktycznych i szkoleniowych. Szczególne życzenia oraz podziękowania kierujemy w stronę Prezesa oraz Ratowników Oddziału Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piekarach Śląskich. Cieszymy się, że Oddział WOPR w naszym mieście tak prężnie się rozwija, nowych ratowników wciąż przybywa, a ich skuteczność jest coraz większa.

Jednocześnie życzymy by każda chwila na służbie mijała bez stresu i była szansą na zdobycie cennego doświadczenia. Niech wszystkie Wasze interwencje mają zawsze pozytywny finał, a wypoczywający nad wodą stosują się do Waszych poleceń. Zarazem sobie i Wam życzymy udanego sezonu letniego!

Tomasz Wesołowski
Przewodniczący Rady Miasta
Piekary Śląskie

Sława Umińska-Duraj
Prezydent Miasta
Piekary Śląskie