UM Piekary Śląskie: 6. Piekarska Noc Spadających Gwiazd
**W czwartek, 12 sierpnia, po raz szósty na terenie przy Kopcu Wyzwolenia odbędzie się Piekarska Noc Spadających Gwiazd. Właśnie tej nocy przypada maksimum roju perseidów meteorów, nazywanych potocznie spadającymi gwiazdami. Zapraszamy od godziny 20.00.
**
Szykujemy dla Was: mobilne planetarium, dzięki któremu poznacie wiele ciekawostek dotyczących kosmosu, multimedialny wykład astrofotografa Bartosza Wojczyńskiego i wiele innych atrakcji.
Ponadto na terenie wokół Kopca Wyzwolenia będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej czy też wziąć udział w ciekawych konkursach. Nie zabraknie również występu mażoretek Azaria, który dodatkowo uatrakcyjni ten kosmiczny spektakl.
Konicznie zabierzcie ze sobą latarki i koce.
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych możliwe jest odwołanie lub przeniesienie imprezy.
W tym roku rój Perseidów widoczny jest na nocnym niebie od 17 lipca do 24 sierpnia. Najwyższa aktywność, a przez to także najlepsza widoczność przypada na noc z 12 na 13 sierpnia. To wtedy podczas jednej godziny (o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne), pojedynczy obserwator będzie miał szansę dostrzec nawet 100 spadających gwiazd”.
Główną zaletą zjawiska jest fakt, że może go doświadczyć każdy. Nie trzeba do tego specjalnych teleskopów, czy lornetek. Wystarczy położyć się na kocu w miejscu, które nie jest zanieczyszczone” światłem i podziwiać spektakl. To nie jedyny rój meteorów, który można oglądać w ciągu roku, ale zdecydowanie najpopularniejszy ze względu na fakt, że można go oglądać w ciepłe letnie noce. Mimo tego, że najbardziej widoczny będzie 12 sierpnia, to śmiało można wypatrywać meteorów już teraz.
Widzimy się pod Kopcem Wyzwolenia podczas 6. Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd nie możecie przegapić tego kosmicznego widowiska.
Urząd Miasta Piekary Śląskie,
piekary.pl/6-piekarska-noc-spadajacych-gwiazd/
Ostatnie Artykuły

Śląskie malarstwo Grzegorza Haiskiego trafi do Izby Regionalnej

Biegowe Grand Prix znów rusza. W parku czeka sportowa rywalizacja

MPWiK wzmacnia zaplecze na kryzysowe dni. Nowy sprzęt ma chronić dostawy wody

Odblask może uratować życie. W Piekarach rusza duża kampania

Rękodzieło wraca przed MDK. W Piekarach Śląskich szykuje się czwarty jarmark

Urazówka pokaże cyfrową stronę leczenia. Będzie plener i rozmowy ze specjalistami

Niebezpieczne mauzery z Konarskiego znikają. Sprawa wchodzi w finał

Trzy rejony Piekar trafiają do konsultacji. Stawką są nowe plany miasta

Internet a inteligentny dom - jakie wymagania powinna spełniać sieć?

Czy regularne konsultacje mogą zapobiec poważnym chorobom?

Tężnia wróciła do Parku Trzech Bohaterów. Znów działa solankowe inhalatorium

Kopiec Wyzwolenia ma własną opowieść. Wystarczy smartfon i tabliczka

Poradnik z Piekar Śląskich ma pomóc rodzicom przejść przez trudną diagnozę

Szkoła rodzenia wraca do szpitala. Zajęcia mają nową formułę
Przydatne dane teleadresowe
- Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich - msze, kancelaria, sakramenty
- MPWiK Piekary Śląskie - kontakt, awarie, e-BOK i taryfy
- Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, filie i karta biblioteczna
- Dom Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich - kontakt, przyjęcie, godziny
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich - zajęcia, zapisy i kontakt
