Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Żłobek świętował 10-lecie

Żłobek Miejski w Piekarach Śląskich właśnie obchodzi 10-lecie swojego istnienia, został powołany do życia z dniem 1 sierpnia 2011 uchwałą Rady Miasta z maja 2011 r. Specjalnie dla wszystkich podopiecznych urządzono wyjątkową imprezę z tortem i licznymi atrakcjami. W obchodach brali też udział Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich wraz z Pawłem Słotą, II Zastępca Prezydenta Miasta.

W Żłobku Miejskim przy ul. Skłodowskiej-Curie dla młodych podopiecznych zorganizowano zabawę w stylu westernowym, nie zabrakło urodzinowego tortu, wspólnych tańców, licznych zabaw, a także… przejażdżki na kucyku. Z kolei w filii przy ul. Bytomskiej odbywała się impreza w klimatach hawajskich. Gospodarzem urodzin była oczywiście Monika Popczyk-Szołtysik, dyrektor placówki.

“Dzieci to największy skarb polskiego społeczeństwa. Wymagają naszej szczególnej uwagi i troski. Opieka nad nimi jawi się zatem jako jedno z najważniejszych zadań stojących przed Dyrekcją placówki. Wykwalifikowana kadra, dążąc do wyznaczonych sobie celów, musi każdego dnia realizować szereg zadań kluczowych dla rozwoju młodych ludzi. Jestem przekonana, że codzienne starania – niezależnie od okoliczności, w których przyszło pełnić misję z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem – przynosiły i przynoszą nadal spodziewany efekt” – napisała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich w okolicznościowym piśmie skierowanym na ręce dyrekcji żłobka.

W obu oddziałach naszych placówek łącznie znajduje się 120 dzieciaków. Placówki są nowoczesne, wyremontowane i zapewniają świetną opiekę swoim podopiecznym, dzięki wyśmienitemu personelowi. Gratulujemy rocznicy i życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy.