Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

źródło: mopr.piekary.pl", "Polish Female"); } };

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich poszukuje kandydatów na zawodową rodzinę zastępczą pełniącą funkcję pogotowia rodzinnego.

Rodzicielstwo zastępcze to nietypowa praca zawodowa, która wymaga szczególnych umiejętności. Pogotowie rodzinne przyjmuje dzieci z interwencji, które czasowo nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych lub ze szpitali, jeśli matka biologiczna zostawiła je po porodzie. W pogotowiu dzieci przebywają kilka miesięcy (lub dłużej jeżeli sytuacja prawna tego wymaga), a później wracają do własnych rodzin, rodzin zastępczych, adopcji lub placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Kogo szukamy?
Osób w różnym wieku, z różnym wykształceniem, małżeństw bezdzietnych i rodzin z dziećmi, osób żyjących w nieformalnym związku bądź singli. Osób, które mieszkają w domu albo w mieszkaniu. A przede wszystkim osób, które z zapałem będą się opiekować dziećmi, których z różnych względów nie mogą wychowywać ich rodzice. Szukamy osób z doświadczeniem w byciu rodziną zastępczą lub po przebytym szkoleniu.

Oferujemy:
Wynagrodzenie, płatny urlop – do 30 dni rocznie, pieniądze na utrzymanie każdego dziecka, a jeżeli w pogotowiu mieszka więcej niż troje dzieci – zwrot kosztów utrzymania domu lub mieszkania, a także osobę do pomocy. Oferujemy wsparcie specjalistów oraz szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

Dział Pieczy Zastępczej
ul. Bytomska 67 (drugie piętro)
41-940 Piekary Śląskie
nr tel.: 32 288 50 04, 502 942 109
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: mopr.piekary.pl