Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Już po raz jedenasty młodzi piłkarze zagrają w turnieju piłkarskim “Niebieski Bajtel”, któremu towarzyszyć będzie festyn rodzinny. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, na boisku Orkan w Dąbrówce Wielkiej.

Jutrzejsze popołudnie wypełniać będą piłkarskie emocje. Wszystko za sprawą turnieju “Niebieski Bajtel”, który rozpocznie się o godzinie 13.00 na boisku MOSiR Orkan w Dąbrówce Wielkiej. Rozgrywkom młodzieży towarzyszyć będzie również festyn rodzinny, w programie którego nie zabraknie licznych atrakcji dla najmłodszych. To właśnie dla nich przygotowane zostaną dmuchańce, animacje oraz ciekawe gry. Po zakończeniu turnieju rozpocznie się zabawa w rytmach zespołu muzycznego Duo Band.

Wśród drużyn, które tego dnia pojawią się na boisku, zobaczymy m.in. młodych piłkarzy z Brzozowic-Kamienia, Brzezin Śląskich, Dąbrówki Wielkiej, Kozłowej Góry, Nakła Śląskiego, łódzkiego Widzewa oraz Sektora Rodzinnego. Wszystkie drużyny będą mogły liczyć na upominki, a najlepsze z nich wyróżnione zostaną nagrodami specjalnymi. Podczas turnieju wręczone będą także wyróżnienia indywidualne, które każdego roku przyznają Przewodniczący Komisji Kultury, Edukacji i Sportu Łukasz Ściebiorowski oraz wieloletni radny piekarskiej Rady Miasta Grzegorz Gowarzewski. Tym razem wspólnie z nimi nagrody rozdadzą: radna Klaudia Franiel, radny Bartosz Szołtysik oraz radny Tadeusz Wieczorek.

Turniej “Niebieski Bajtel” to promocja sportu, piłki nożnej, postaw fair play, zabawy ruchowej wśród dzieci, a także właściwego dopingu. Organizowany jest przez piekarskich kibiców Ruchu Chorzów oraz Stowarzyszenie “Wielki Ruch” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.