Na Konarskiego zatrzymali ciężarówki z ładunkiem, którego nie wolno składować

FOT. Policja Piekary Śląskie
Dwie ciężarówki stanęły rano na ulicy Konarskiego w Piekarach Śląskich, a zwykła kontrola drogowa szybko zamieniła się w sprawę dotyczącą nielegalnych odpadów. Funkcjonariusze piekarskiej drogówki zatrzymali pojazdy około godziny 7.30, sprawdzili dokumenty przewozowe i zabezpieczyli część ładunku. Na miejscu pojawili się też przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, urzędu miasta i Inspekcji Transportu Drogowego.
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zatrzymali do kontroli dwa samochody ciężarowe przewożące odpady. Po weryfikacji dokumentów i górnej części ładunku pojazdy pojechały na miejsce rozładunku, gdzie okazało się, że w materiale znajdują się zanieczyszczenia.
Na miejsce wezwano inspektorów WIOŚ, a o sprawie powiadomiono Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Urząd skierował dwie przedstawicielki, a kontrolę równolegle przeprowadziła Inspekcja Transportu Drogowego. Czynności nadzorował Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich podinspektor Mateusz Gilge, obecny na miejscu wraz z Naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą nadkomisarzem Przemysławem Stolarskim oraz Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego aspirantem sztabowym Rafałem Opolką.
Przedstawiciele WIOŚ i urzędu miasta stwierdzili, że ten ładunek nie może być tam składowany. W związku z tym inspektorzy przesłuchali przedstawicielkę firmy transportującej, a policjanci wykonali dalsze czynności procesowe i zabezpieczyli materiały do przekazania prokuraturze. Funkcjonariusze zapowiadają też kolejne kontrole pojazdów mogących przewozić nielegalne odpady na terenie miasta.
To wygląda na sprawę, która może mieć dalszy ciąg, bo jeden poranny transport wystarczył, by uruchomić wspólne działania policji, inspekcji i urzędników, a teraz decydujące będą ustalenia prokuratury.
na podstawie: Policja Piekary Śląskie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Piekary Śląskie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Przy Roździeńskiego 79 powstanie 20 mieszkań. Remont pochłonie 10 mln zł

Piekarski Werk. Historia Piekar Śląskich na zdjęciach i we wspomnieniach

Koniec prac nad planem przy ul. Jana Pawła II. Projekt nie wróci do rady

Dziewięć par z Piekar Śląskich świętowało 50 i 60 lat małżeństwa

Piknik pod Kopcem Wyzwolenia połączy sport i wolontariat

Masz własną sztukę? Biblioteka w Piekarach Śląskich pokaże ją mieszkańcom

Wybiegł ze sklepu z plecakiem pełnym kredek. Policjanci zareagowali

Paszport tymczasowy przed wylotem można wyrobić w Pyrzowicach

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Przemoc domowa w Piekarach Śląskich - pomoc można uruchomić bez zgody ofiary

Dmuchańce, strażacy i zumba. Rodzinne pożegnanie wakacji w Parku w Kamieniu

Grooming w sieci zaczyna się niewinnie. Potem dziecko traci kontrolę

Prawie 50 kartek z Piekar Śląskich rusza do dzieci bohaterów

FC Ślonznoki i APN Olimpia Piekary Śląskie z pucharami na Orliku
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Dom Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich - kontakt, przyjęcie, godziny
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i zapis
- Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich - bilety, zajęcia, wynajem sal
- Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i oferta
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, filie i karta biblioteczna
