Jesienno-zimowy sezon muzyczny w Andaluzji - od Zaduszek po psychodelię

W Ośrodku Kultury „Andaluzja” zapowiada się kilka wieczorów, które wyrwą mieszkańców z rutyny. W programie są zarówno kameralne Zaduszki, jak i energetyczne koncerty metalowe oraz zagraniczne, psychodeliczne brzmienia. Organizatorzy stawiają na różnorodność i nazwiska, które przyciągną fanów różnych gatunków. Reporter relacjonuje zapowiedzi z ul. Oświęcimskiej i przypomina najważniejsze daty.
- Piekary Śląskie z nowymi propozycjami koncertowymi
- Program Ośrodka Kultury “Andaluzja” i informacje praktyczne
Piekary Śląskie z nowymi propozycjami koncertowymi
Jesienny harmonogram wypełniają wydarzenia, które mają nadać miastu muzyczny rytm na najbliższe miesiące. W czwartek, 6 listopada o godz. 19:00 na scenie wystąpi Czesław Kazimierek Project — projekt znany z płyt takich jak „Moje życie” i „Time”, łączący poetycką wrażliwość z intymnymi aranżacjami. Tydzień później, 14 listopada, po raz pierwszy w Piekarach Śląskich zagra NENUFAR — zespół symphonic metalowy z Bytomia, założony przez Mariusza Świątczaka (uczestnik programu The Voice of Poland) i Magdalenę Gościcką. Ich koncerty mają łączyć symfoniczny rozmach z cięższym, rockowym brzmieniem i zapadającą w pamięć oprawą sceniczną.
Grudzień przyniesie program, który zainteresuje zwłaszcza fanów rocka progresywnego i ambitnych setów scenicznych. W ramach trasy Double Headliner Tour 2025 na jednej scenie wystąpią dwie formacje: Amarok prezentujący materiał z albumów Hunt, Hero i Hope, oraz legenda polskiego rocka progresywnego — Quidam — wracająca po latach w oryginalnym składzie. To dwie różne opowieści muzyczne w jednym wieczorze, które mają szansę przyciągnąć szeroką publiczność.
Program Ośrodka Kultury “Andaluzja” i informacje praktyczne
Sezon zamyka artystka z Wielkiej Brytanii — Rosalie Cunningham, której koncert zaplanowano na 19 marca 2026 roku. Wokalistka i multiinstrumentalistka prezentuje styl mieszający psychodelię, elementy progresji i popowe melodie; jej występy bywają intymne i zarazem magnetyczne.
Bilety na koncerty można nabyć w kasie Ośrodka oraz w Dziale Impresariatu. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem Ośrodka Kultury — ul. Oświęcimska 45. Kontakt do impresariatu: tel. +48 32 284 56 20 (wew. 24 lub 25), e-mail [email protected]. Dla mieszkańców Piekar to okazja, by w krótkim czasie zobaczyć na małej scenie zarówno rodzime projekty, jak i gościa zza granicy.
na podstawie: Urząd Miasta w Piekarach Śląskich.
![]()
Ostatnie Artykuły

Słabe hasło naraża bankowość i pocztę. Policja ostrzega

Cztery quizy o Piekarach Śląskich. O zwycięstwie zdecydują punkty i refleks

Pielgrzymka Kobiet zmieni ruch w Piekarach. Bytomska będzie zamknięta

Karta biblioteczna w Piekarach Śląskich bez papierologii. Oto prosta droga

Dwa spotkania o fotowoltaice. Ekodoradca odpowie na pytania mieszkańców

Piekarska Noc Spadających Gwiazd: kierowców czeka ruch jednokierunkowy

Apteki w Piekarach Śląskich - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

74 wykroczenia w Piekarach Śląskich. Policja sprawdzała prędkość

Fotowoltaika na dachu urzędu pracy. Montaż zakończony

Basen, boiska i rolki. MOSiR przygotował sportowy sierpień

Tężnia solankowa w Brzozowicach działa codziennie do wieczora

Dziewięć odwiertów w Dąbrówce Wielkiej. Władze miasta mówią „nie” górnictwu

Dziesiąty Bieg Pomagamy Durś wesprze podopiecznych piekarskich WTZ

Burza, awaria prądu albo utrudnienia na drodze. RSO ostrzeże mieszkańców
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny i zapis
- Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich - msze, kancelaria, sakramenty
- Apteki w Piekarach Śląskich - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
- Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich - kontakt, dyżurny, rekrutacja i sprawy administracyjne
- Bazylika mniejsza pw. NMP i Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskie - msze, kancelaria, sakramenty
- Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich - kontakt, oddziały, rejestracja
