Bieg i marsz Nordic Walking dla Ani Brzezińskiej już w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mieli okazję połączyć sport z pomocą charytatywną. Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze Stowarzyszeniem Lecymy Durś organizują maraton biegowy oraz marsz Nordic Walking na rzecz Ani Brzezińskiej, walczącej z nowotworem piersi.
- Start wydarzenia zaplanowano o godzinie 10:00 na stadionie MOSiR, ul. Olimpijska 3.
- Uczestnicy będą mieli za zadanie wielokrotne pokonywanie 5-kilometrowej trasy leśnej.
- Opłata startowa wynosi minimalnie 20 zł - środki te zostaną przeznaczone na leczenie Ani.
- Zapisy na wydarzenie trwają do 18 kwietnia, a uczestniczyć mogą również osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych.
W dniu zawodów organizatorzy przewidują również dodatkową zbiórkę datków, które również zostaną przeznaczone na rzecz leczenia Ani. Brzezińska, nauczycielka i matka, od marca boryka się z chorobą. Po mastektomii i chemioterapii, teraz czeka ją radioterapia i dalsze leczenie, które obejmuje nierefundowany, kosztowny lek.
Każdy uczestnik imprezy, oprócz możliwości wsparcia tej szczytnej inicjatywy, otrzyma pamiątkowy certyfikat oraz numer startowy, co z pewnością stanie się miłym wspomnieniem tego pełnego empatii dnia.
Warto wspomnieć, że Ania Brzezińska dzięki leczeniu ma szansę na zwycięstwo nad chorobą. Koszt leku, który może zapobiec przerzutom, wynosi 14 tys. zł miesięcznie, a terapia trwać będzie przez 2 lata. Wzięcie udziału w maratonie to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale przede wszystkim szansa na realne wsparcie w walce z chorobą.
Impreza ta, łącząca sport z dobroczynnością, to doskonała okazja, by społeczność lokalna mogła pokazać swoje wielkie serce i wsparcie dla potrzebującej rodziny. Niech ten dzień będzie pełen sportowego ducha i ludzkiej solidarności.
Opierając się na: UM Piekary Śląskie
Ostatnie Artykuły

Śląskie malarstwo Grzegorza Haiskiego trafi do Izby Regionalnej

Biegowe Grand Prix znów rusza. W parku czeka sportowa rywalizacja

MPWiK wzmacnia zaplecze na kryzysowe dni. Nowy sprzęt ma chronić dostawy wody

Odblask może uratować życie. W Piekarach rusza duża kampania

Rękodzieło wraca przed MDK. W Piekarach Śląskich szykuje się czwarty jarmark

Urazówka pokaże cyfrową stronę leczenia. Będzie plener i rozmowy ze specjalistami

Niebezpieczne mauzery z Konarskiego znikają. Sprawa wchodzi w finał

Trzy rejony Piekar trafiają do konsultacji. Stawką są nowe plany miasta

Internet a inteligentny dom - jakie wymagania powinna spełniać sieć?

Czy regularne konsultacje mogą zapobiec poważnym chorobom?

Tężnia wróciła do Parku Trzech Bohaterów. Znów działa solankowe inhalatorium

Kopiec Wyzwolenia ma własną opowieść. Wystarczy smartfon i tabliczka

Poradnik z Piekar Śląskich ma pomóc rodzicom przejść przez trudną diagnozę

Szkoła rodzenia wraca do szpitala. Zajęcia mają nową formułę
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, zgłoszenia
- MPWiK Piekary Śląskie - kontakt, awarie, e-BOK i taryfy
- Szpital Miejski pw. św. Łukasza w Piekarach Śląskich - kontakt, oddziały, rejestracja
- Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich - zajęcia, sekcje i kontakt
- Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich - kontakt, dyżurny, rekrutacja i sprawy administracyjne
- Bazylika mniejsza pw. NMP i Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskie - msze, kancelaria, sakramenty
