Prezydent Piekary Śląskie wspiera Marsz NW i Bieg na rzecz Świadomości Autyzmu
W naszym mieście nadchodzi niezwykłe wydarzenie, które łączy sport z ważnym społecznym przesłaniem. W najbliższą sobotę, o godzinie 10:00, Marsz Nordic Walking oraz Bieg Świadomości Autyzmu pokażą, że aktywność fizyczna może być także okazją do edukacji i wsparcia. Nie przegapcie okazji do udziału w tym symbolicznym wydarzeniu, które porusza ważny temat i jednoczy mieszkańców wokół dobrej sprawy.
  • Wydarzenie organizowane wspólnie przez Miejską Szkołę Podstawową nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
  • Udział w wydarzeniu potwierdziła Prezydent Miasta, Sława Umińska-Kajdan.
  • Start zaplanowano przy stadionie MOSiR, a uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać 3 km ścieżkami Lasu Dioblina.
  • Wpisowe to symboliczne 15 zł, które przekłada się na pakiet startowy zawierający m.in. medal, dyplom i gadżety.

Warto podkreślić, że Bieg i Marsz Nordic Walking Świadomości Autyzmu nie są tylko zwykłym wydarzeniem sportowym. To okazja do pokazania solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, a także do zwrócenia uwagi na potrzebę integracji społecznej. W ramach wpisowego, każdy uczestnik otrzyma nie tylko numer startowy i wodę, ale również baton, dyplom i specjalnie przygotowany medal. To symbol, że każdy krok na trasie, to krok w kierunku zrozumienia i akceptacji.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pierwszych 100 osób, które zarejestrują się na wydarzenie, otrzyma unikalny gadżet – niebieską torbę. To kolor symbolizujący świadomość autyzmu. Przyjęcie tego koloru jako symbolu ma na celu zwiększenie wiedzy na temat tego, jak ważne jest zrozumienie i wsparcie dla osób z autyzmem oraz ich rodzin.

Organizatorzy przypominają, że rejestracja na wydarzenie jest niezbędna i nie będzie możliwa w dniu imprezy. Dlatego warto już teraz zarezerwować sobie czas i dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy. Bieg i marsz to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale też do pokazania, że razem możemy więcej i że każdy z nas ma wpływ na budowanie bardziej integracyjnej społeczności.


Źródło: UM Piekary Śląskie