Wojenne zawieruchy, burzliwe dzieje świata i ona — firma Amman. Producent ubijaków i zagęszczarek funkcjonuje na rynku już od ponad 150 lat i ma się świetnie. Przetrwał lata chude i tłuste, a dzisiaj podbija światowe rynki maszyn budowalnych.

Jak przystało na szwajcarską markę, Ammann swoje produkty tworzy z precyzją i dbałością o każdy detal. Przekonasz się o tym, kupując ubijak lub zagęszczarkę tej firmy w sklepie Lifton Polska.

Firma Ammann, czyli początki działalności przodującej marki na rynku sprzętów budowlanych

W 1869 roku w Szwajcarii Jokob Ammann zapragnął założyć własną firmę młynarską. Niestety, nie miał odpowiednich warunków lokalowych. Pomógł mu więc jego brat Andreas, który na potrzeby firmy udostępnił własny dom. Tak utworzyła się Grupa Ammann.

Obecnie Ammann jest dostawcą sprzętów, systemów i usług dla branży budowlanej. W ofercie marki znajdziesz:

  • ubijaki wibracyjne,
  • zagęszczarki jednokierunkowe i rewersyjne,
  • walce prowadzone, pojedyncze, tandemowe i pneumatyczne,
  • betoniarnie.

Jak 6 pokoleń rodziny Ammann walczyło o firmę?

Ammann, mimo iż ulepsza swoje produkty, wprowadzając nowe rozwiązania, nie zmieniła swojego podejścia do tradycji. 6 pokoleń walczyło o istnienie firmy. Ammann to wyłącznie rodzinna marka i tak pozostało od lat. Biznes oparty na zaangażowaniu rodziny przetrwał wojenne zawieruchy i globalne kryzysy po to, aby obecnie swoim zasięgiem objąć cały świat.

Najwyższe stanowiska w firmie Ammann zawsze przekazuje się członkom rodziny. To właśnie pokolenia kształtowały markę Ammann, podejmując nieraz trudne decyzje. Tam, gdzie inni widzieli kryzysy, Amman dostrzegał szanse. To właśnie ta zdolność adaptacji do każdej sytuacji na rynku pozwoliła producentowi odnieść sukces.

Jakob, Ulrich, Arthur, Johann Niklaus i Hans-Christain po kolei tworzyli imperium Ammann.

Lekki sprzęt zagęszczający Ammann — urządzenia do zwiększania gęstości podłoża

Branża budowlana dzisiaj nie wyobraża sobie pracy bez lekkiego sprzętu zagęszczającego Ammann. Bez zagęszczarki nie przygotujesz podłoża pod budowę. To właśnie owo urządzenie sprawi, że grunt nie będzie się ścinał, zmniejszy się także jego przepuszczalność wody i porowatość.

Producent Ammann wypuścił kilka serii swoich lekkich zagęszczarek do gruntu, tak, abyś wybrał najbardziej dopasowaną do prowadzonych prac ziemnych (serie APF, APR, APH).

Zagęszczarki APF marki Ammann

Zagęszczarki APF marki Ammann to urządzenia lekkie. Ich waga waha się od 50 do 115 kilogramów. Skorzystasz z nich między innymi wtedy, kiedy chcesz zagęścić piasek pod kostkę brukową. Najpierw jednak zastosuj odpowiednią płytę elastomerową. Wybrany model z serii APF wyposażysz w zestaw transportowy, uchwyt antywibracyjny i zraszacz.

Ammann — historia firmy, która przetrwała ponad 150 lat!

Seria zagęszczarek APR Ammann

To nic innego jak zagęszczarki rewersyjne wibracyjne. Ich waga mieści się w przedziale od 100 do 490 kilogramów. Zastosujesz je do zagęszczania grysu, tłucznia i piasku na budowach dróg lub parkingów.

Serię urządzeń APR wyposażono w silniki Honda i Hatz, a także hydrauliczne sterowanie jazdą w przód i tył. Dzięki paskowi klinowemu możliwe staje się przeniesienie napędu z silnika na wibrator.

Zagęszczarki rewersyjne APH

To już flagowe produkty marki Ammann. Urządzenia są sterowane napędem hydraulicznym, a ich waga mieści się w granicach od 400 do 720 kilogramów.

Wiedz, że Ammann jako jedyny zastosował w zagęszczarkach pełną hydraulikę, czyli sterowanie w przód i w tył.

Przeniesienie napędu z silnika na wibrator sprawia, że w maszynie wyregulujesz prędkość obrotową, zwiększając lub zmniejszając siłę nacisku na powierzchnię. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie sprawdza się na ciasnych przestrzeniach.

Innowacją, jeśli chodzi o tego typu sprzęty, jest zastosowanie przez firmę Ammann trzech wałków wibratora. To pozwala płycie dennej zagęszczać grunt całą powierzchnią.

Z kolei systemy pomagające zarządzać parametrami pracy informują o tym, czy teren nadaje się, aby go zagęścić (lub czy już go zagęszczono).

Wybrane modele zagęszczarek marki Ammann znajdziesz w sklepie Lifton Polska. Wybierz sprzęt wysokiej klasy znanego producenta, który dzięki swojej pomysłowości i dobrym decyzjom przetrwał stulecia.

Zapoznaj się z ofertą maszyn marki Ammann już dziś!