Eko bajka - jak segregować odpady

W Miejskim Przedszkolu nr 1, ale i w innych placówkach przedszkolnych odbył się cykl spektakli pod tytułem „Czerwony Kapturek – Eko bajka”. W wydarzeniu wziął udział Paweł Słowa – II Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich. Przedstawienie dotyczyło zagadnienia segregowania odpadów – jego celem jest szerzenie wiedzy na temat ekologii wśród najmłodszych Piekarzan.

Dzisiejsze spektakle są zakończeniem akcji, która miała miejsce od 18 do 28 września w piekarskich przedszkolach. Przedstawienia odbywały się przy udziale 3 aktorów, którzy reprezentują firmę Miastostrada. W trakcie wydarzenia dzieci przyswajały szereg terminów i pojęć ekologicznych dotyczących recyklingu odpadów. Artyści postawili sobie za cel udowodnić przedszkolakom, iż nawet najmniejsze uczynki nie są bez znaczenia dla Ziemi. Po przedstawieniu uczestnicy otrzymali upominkowy magnes z nadrukiem informującym o prawidłowym sposobie segregacji odpadów.

Segregacja odpadów jest wyjątkowo ważna, dlatego warto uczyć już najmłodszych mieszkańców jak prowadzić ją w sposób prawidłowy.