V Piekarski Bieg Trzeźwości - 4 czerwca

W niedzielę 4 czerwca odbędzie się V Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania dystans około 3,5 km. Trasa biegu przebiegać będzie w lesie Dioblina.
Podczas biegu nie będzie podziału na kategorie wiekowe, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, natomiast trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno rywalizacji biegowej jak i marszu Nordic Walking otrzymają pamiątkowe puchary. Zapisy przyjmowane będę drogą elektroniczną do dnia 1 czerwca. Nie obowiązuje opłata startowa. W rywalizacji mogę brać udział osoby od 16 roku życia.
Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. W ruchu trzeźwościowym działał do śmierci, jako opiekun duchowy wielu klubów abstynenckich. Od wielu lat był zaangażowany w niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, podejmując przy tym współpracę z wieloma instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi i innymi podmiotami świadczącymi pracę na rzecz rodziny. W każdy poniedziałek prowadził poradnictwo przeciwalkoholowe i rodzinne w parafii: Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.
Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, Klub Abstynenta “Piątka” oraz MOSiR Piekary Śląskie.
Serdecznie zapraszamy.