W ciągu ostatnich dni na piekarskich drogach doszło do niebezpiecznych zdarzeń. Apelujemy do kierujących, jak również do pieszych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza teraz gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają podróżowaniu.

Do pierwszego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszej doszło 30 stycznia na DK94. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący dostawczym Iveco 61-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, jadąc w kierunku Siemianowic Śląskich, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77-letnią piekarzankę. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z piekarską Policją. 

Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego miała miejsce kolizja drogowa z udziałem 3 pojazdów. 21-letnia kierująca BMW jadąc ulicą Bednorza od DK94 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu dostawczym Iveco. W wyniku zdarzenia pojazdy przemieściły się i uderzyły w forda, którego kierująca oczekiwała na możliwośc dalszej jazdy w związku ze znakiem stop na ulicy Bednorza. Kierująca BMW za spowodowanie kolizji drogowej ukarana została mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych. Do czasu usunięcia pojazdów z miejsca zdarzenia skrzyżowanie było zamknięte. 

Również wczoraj na ulicy Papieża Jana Pawła II około godziny 17:00 miało miejsce kolejne potrącenie pieszego. Jak ustalili mundurowi 75-letni kierujący osobowym Renault potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 16-letniego piekarzaninia. Obecna na miejscu załoga pogotowia zabrała chłopca do szpitala. Równiez w tym przypadku za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Dzisiaj po godzinie 8:00 na DW911 miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 22-letnia kierująca osobowym fordem najechała na tył znajdującego się przed nią forda. W wyniku zdarzenia 61-letni kierujący trafił do szpitala. Do czasu zakończenia czynności w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 

Pamiętajmy, przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.  Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań oraz gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające.

  • Zdjęcie przedstawia służby ratunkowe podczas obsługi zdarzeń drogowych
  • Zdjęcie przedstawia służby ratunkowe podczas obsługi zdarzeń drogowych
  • Zdjęcie przedstawia służby ratunkowe podczas obsługi zdarzeń drogowych