Dzisiaj na DK94 doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci z piekarskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Apelujemy o zwiększenie czujności zarówno przez pieszych, jak i kierujących szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło dzisiaj około godziny 12:00 na Drodze Krajowej numer 94 w rejonie skrzyżowania z ulicą Kotuchy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący dostawczym Iveco 61-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, jadąc w kierunku Siemianowic Śląskich, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77-letnią piekarzankę. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.  

Pamiętajmy, przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.  Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań oraz gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające.