Ekodoradca w Piekarach - podsumowanie 2022

Zapraszamy do kontaktu w Ekodoradcą!", "Polish Female"); } };

Od kwietnia 2022 roku Piekary Śląskie, wraz z 89 gminami z terenu naszego województwa i pozostałymi Partnerami (Politechnika Śląska, Śląski Ogród Botaniczny oraz Instytut Technologii Paliw i Energii), realizuje projekt „Śląskie. Przywracamy błękit.” Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego. W ramach tego projektu w naszym Urzędzie funkcjonuje Ekodoradca Gminny.

Poniżej zestawienie działań realizowanych przez Ekodoradcę od momentu rozpoczęcia realizacji projektu tj. od 1 kwietnia 2022 roku:

  • udzielono 473 porad (w tym 196 na miejscu i 277 telefonicznie) mieszkańcom naszego miasta w zakresie doboru nowego ekologicznego źródła ciepła oraz w zakresie możliwości otrzymania dofinansowania do przeprowadzonej inwestycji,
  • przeprowadzono 20 spotkań z uczniami piekarskich szkół, w których wzięło udział 422 uczniów. Podczas spotkań przedstawiano i omawiano kwestie związane z jakością powietrza, występującymi w powietrzu zanieczyszczeniami oraz jakie działania można podejmować, aby ograniczać ilość zanieczyszczeń w powietrzu,
  • przeprowadzono 13 spotkań z mieszkańcami, w których wzięło udział ponad 160 osób – głównymi tematami jakie omawiano na spotkaniach to m.in. terminy dotyczące składania deklaracji do CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków), terminy dotyczące wymian starych pieców (wynikające z uchwały „antysmogowej”) oraz aktualnie obowiązujących programów dofinansowania w zakresie m.in. wymiany źródeł ciepła,
  • opublikowano 96 postów na dedykowanym realizowanemu projektowi profilu w mediach społecznościowych @piekaryslaskiezdobrymklimatem, prezentujących ciekawostki związane z tematyką projektu, ale także informujące o wprowadzanych zmianach w programach dofinansowań jak np. Czyste Powietrze, Mój Prąd itp.

Jak zatem widać, działo się w różnych obszarach realizacji projektu. Jesteśmy pewni, że kolejny rok będzie równie udany i obfity w ciekawe wydarzenia, spotkania i możliwości kontaktu z mieszkańcami naszego Miasta.

Zapraszamy do kontaktu z Ekodoradcą Gminnym:

– osobiście: ul. Bytomska 92, pok. nr. 8
– telefonicznie: 32 39 39 355
– drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do kontaktu w Ekodoradcą!