Koncert noworoczny z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich na koncert noworoczny w wykonaniu Małgorzaty Ostrowska oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia, który odbędzie się 29 stycznia 2023 roku o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej.

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. i od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce.

Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard, jak i solowych: „Szklana pogoda”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Mister of America”, „Mam dość”, „Droga pani z TV”, „Taniec pingwina na szkle”, „Gołębi puch”, „Rzeka we mnie”, „Słowa”, „Szpilki”, „Po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie Akademii Pana Kleksa.

W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.

W tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

Orkiestra Wojskowa w Bytomiu powstała w 2002 r., ale jej tradycja sięga wiele lat wstecz, jako pododdziału bytomskiego garnizonu. Skład zespołu obecnie stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Zespół współpracując z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując. W trakcie istnienia, orkiestra prezentując wysoki poziom muzyczny odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach. Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i liczy obecnie dwudziestu dziewięciu żołnierzy. Dowódcą i jednocześnie kapelmistrzem jest kpt. Krystian Siwek.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od 23 stycznia br. w kasie Miejskiego Domu Kultury.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Piekary Śląskie, Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz Miejski Dom Kultury.