Sezon grzewczy niebawem się rozpocznie, a ceny opału znacząco wzrosły. Wiele osób poszukuje najkorzystniejszych ofert sprzedaży węgla, co stanowi pole do popisu dla oszustów. Niestety liczba zgłoszeń i ofiar oszustw internetowych, którzy tracą pieniądze, w skutek działalności cyberprzestępców jest coraz większa. Dlatego apelujemy o rozwagę przy zakupach on-line. Nie daj się oszukać!

Wiele osób znacząco zwiększyło czas, jaki spędzają w sieci internetowej. Klienci zwiększyli swoje zainteresowanie sprzedażą internetową. Pamiętajmy o jednym…internetowi oszuści nie śpią i wykorzystują różne sposoby, aby nas okraść. Kolejny raz alarmujemy o procederze i ostrzegamy potencjalne ofiary tego typu ataków. Schemat działania oszustów może być różny. Niektórzy przestępcy wykorzystują aktualną sytuację związaną z rozpoczynającym się sezonem grzewczym i oferują opał w atrakcyjnej cenie. Dlatego apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, sklepy w ewidencji działalności gospodarczej CEIDG, KRS czy innych rejestrach porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych. Nie daj się oszukać!

Pamiętajmy także, aby nie kllikać w linki, których pochodzenia nie znamy. Te wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Za każdym razem powinniśmy weryfikować strony internetowe i ich odnośniki, z których korzystamy. Nie otwierajmy linków od nieznajomych osób i co najważniejsze…NIGDY nie podawajmy swoich danych do bankowości internetowej oraz informacji z kart płatniczych. W ten sposób możemy stracić wszystkie środki, jakie mamy na koncie.