Ekologia i wygoda, czyli jak zadbać o komfortowe picie wody w domu?

Sprzykrzyły Ci się plastikowe butelki rozrzucone po domu, gdy są już puste? A może w ramach oszczędności szukasz rozwiązań, dzięki którym picie w domu upłynie pod znakiem nie tylko mniejszego nakładu pieniędzy, ale również ekologii? Każdy powód, by zacząć oszczędzać wodę pitną, jest dobry i ważny. A jak poradzić sobie z tym zadaniem w domu?

O domowych oszczędnościach można rozpisywać się godzinami, a wiele osób pokłada w nich ogromne nadzieje, chcąc odłożyć kilka dodatkowych złotych nie tylko na przyjemności, ale również na pozostałe wydatki. Kupowanie standardowej wody w zgrzewce nie służy prooszczędnościowym i ekologicznym przyzwyczajeniom. Zamiast tego lepiej poszukać zupełnie innych sposobów na zdrową i smaczną wodę do picia. Jak w tym wszystkim sprawdzają się chociażby dzbanek filtrujący czy saturator? Sprawdź wszystkie warianty, jakie możesz mieć do dyspozycji.

Dzbanek filtrujący, czyli woda do picia na wyciągnięcie ręki

To prawda, że standardowa woda butelkowana zamknięta w plastikowych opakowaniach powoli odchodzi do lamusa, a zwolennicy ekologicznych rozwiązań stają w coraz większej opozycji do kupowania wody w takiej wersji.

Całkiem niezłą alternatywą dla wody kupowanej w niewygodnych zgrzewkach może być ta przefiltrowana w dzbanku. To małe kuchenne akcesorium jest praktyczne i coraz częściej stosowane nie bez powodu. Przede wszystkim umożliwia filtrowanie wody w dużej intensywności, a aby otrzymać zawsze świeżą wodę, wystarczy raz na miesiąc wymienić filtr znajdujący się wewnątrz dzbanka.

Taki dzbanek filtrujący jest wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości, a co ważne, także stosunkowo tani w eksploatacji. Zadaniem dzbanka jest przefiltrowanie odpowiedniej ilości wody za każdym razem, gdy nadejdzie taka potrzeba. Wiele osób używa jednego dzbanka latami, czyszcząc jego powłokę standardowym płynem do naczyń i wymieniając filtr. Koszt dzbanka jest niewielki, podobnie jak wymiennych filtrów.

Sodastream – dla fanów wody gazowanej

Kto powiedział, że wodę gazowaną trzeba za każdym razem kupować w sklepie? Wystarczy kupić niedrogi saturator, za pomocą którego z łatwością zmienisz wodę z kranu w wodę gazowaną. Jeśli zainwestujemy w sprytne urządzenie SodaStream, nie tylko będziemy mieć gazowaną wodę zawsze pod ręką, ale także samodzielnie zadecydujemy o poziomie jej nagazowania oraz uzyskanym smaku. Standardowy saturator dobrej jakości posiada w swoim zestawie plastikowe butelki wielokrotnego użytku, butlę CO2 oraz ewentualnie próbki do przygotowania kolorowych i smacznych napojów typu Coca-Cola, Sprite itp.

To warto wiedzieć! Za pomocą jednej butli CO2 można wyprodukować około 60 litrów wody gazowanej. W praktyce oznacza to, że przygotowanie wody gazowanej samodzielnie w domu staje się nawet 5 razy tańsze niż tygodniowy zakup litrowych butelek w supermarkecie.

Kostkarka do lodu, czyli prawdziwy komfort zimnych napojów latem

Masz już dzbanek i saturator wody? Jedyne, czego tak naprawdę brakuje Ci do szczęścia, to kostkarka do lodu, za pomocą której przygotujesz wyjątkowo zimne napoje niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Lodowata cola, zimna woda, a może sok z lodem? Każda wersja zimnego napoju jest dobra, by przyjemnie schłodzić swoje ciało.

Posiadanie kostkarki do lodu jest zdecydowanie wygodniejsze, niż sięganie za każdym razem po worek z lodem. Urządzenie przygotuje bowiem lód zawsze wtedy, gdy przyjdzie taka konieczność, a koszty lodowej przyjemności zminimalizujesz niemal do zera.

Już wiesz, jak zadbać o lepsze i bardziej komfortowe spożycie wody we własnym domu? Sprawdź koniecznie wszystkie wymienione opcje.