Policja Piekary Śląskie: Policjanci z wizytą na szkolnym festynie
W sobotę piekarscy stróże prawa wzięli udział w festynie rodzinnym, który miał miejsce na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej numer 11 w Piekarach Śląskich. Miejscowi policjanci chętnie prezentowali sprzęt i pojazdy służbowe oraz wygłosili prelekcję dot. bezpieczeństwa.
Współpraca z mieszkańcami oraz z miejscowymi placówkami jest niezwykle istotna w codziennej służbie policjantów. Dlatego też stróże prawa nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale także promują zachowania mogące przyczynić się do jego zapewnienia. Profilaktyk z piekarskiej jednostki aktywnie uczestniczy w wszelkiego rodzaju piknikach, festynach, gdzie propaguje szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz aktywność fizyczną jako doskonałą alternatywę dla alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Zainteresowani mogli zobaczyć, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu lub narkotyków testując narko i alkogoogle. Dla dzieci dostępny był policyjny radiowóz oraz motocykl które tradycyjnie cieszyły się sporą uwagą. Reprezentująca jednostkę policjantka przypominała także dzieciom jak istotne jest ich właściwe zachowanie się nad wodą podczas zbliżających się wakacji. Festyn był doskonałą okazją do kolejnego spotkania z dziećmi, które cieszyły się z możliwości podziwiania z bliska policyjnego sprzętu.
Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich,
piekary.slaska.policja.gov.pl/k18/informacje/wiadomosci/338141,Policjanci-z-wizyta-na-szkolnym-festynie.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D), kolejka 25 – Zagłębie Handball Team Sosnowiec – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:25 w derbowym starciu czołówki](/images/mecz/thumbnails/zaglebie-handball-team-sosnowiec-mks-olimpia-medex-piekary-slaskie-01052026-2625.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D), kolejka 25 – Zagłębie Handball Team Sosnowiec – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:25 w derbowym starciu czołówki

Poezja dostanie tu drugi oddech - biblioteka szykuje muzyczny wieczór

Jak rozpocząć kolekcjonowanie hologramów szkolnych?

5000 zł za rozliczenie PIT w Piekarach. Wciąż trwa miejska loteria

44 pomysły przeszły dalej. Budżet obywatelski wchodzi w finał

Anioły i koty w Piekarach. Wystawa, którą już rozglądają się kolekcjonerzy

Ciężarówka z nieznanym ładunkiem przy Konarskiego. Służby weszły do akcji

Na działce przy Konarskiego wysypano materiał - policja pobrała próbki

Małe Cienie w Bibliotece Centralnej - popołudnie, które wciągnie dzieci w świat książki

Szkoła rodzenia wraca do szpitala. Zajęcia poprowadzą położne z oddziałów

170 osób na starcie w Brzezinach Śląskich. MOSiR otworzył biegowy cykl

Na Waculika wprowadzą ruch jednokierunkowy i uporządkują parkowanie

Świece sojowe w bibliotece - majowe warsztaty z pachnącym efektem

