14 czerwca 2022 roku o godzinie 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, który w 2021 roku podbił serca czytelników książką "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" i otrzymał za nią podwójną Nagrodę Literacką Nikę, czyli najważniejsze polskie wyróżnienie w dziedzinie literatury. Spotkanie poprowadzi Michał Muszalik. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dobrej literatury i Górnego Śląska.

Wydarzenie jest częścią cyklu spotkań z ludźmi literatury w ramach projektu "Biblioteka poza biblioteką" 

Zbigniew Rokita – urodzony w 1989 roku reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką”, „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wieloletni sekretarz redakcji dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Autor książki reporterskiej „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” o związkach sportu i polityki w Europie Wschodniej (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu) oraz książki „Kajś”, za którą otrzymał podwójną Nagrodę Literacką Nike 2021 (jury oraz czytelników) i która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i nagrody Ambasador Nowej Europy. Pochodzi z Gliwic.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ