Życzenia z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej

12 maja obchodzony jest Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji szczególne wyrazy uznania oraz życzenia kierujemy do Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych Piekarskiego Centrum Medycznego oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

Pielęgniarki, pielęgniarze i położne opiekują się chorymi, towarzyszą potrzebującym pacjentom od narodzin aż do śmierci. Zawód ten wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale także „wielkiego serca”, wyjątkowego poświęcenia i oddania. O sukcesie decydują takie cechy jak profesjonalizm, opiekuńczość, wrażliwość i empatia. Trudna, często niedoceniana praca sanitariuszy stanowi istotny wkład w procesie leczenia, opieki i rekonwalescencji pacjentów.

W tym szczególnym dniu wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym w imieniu mieszkańców Piekar Śląskich oraz swoim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, sukcesów i radości w życiu osobistym oraz zawodowym. Życzymy satysfakcji z własnych dokonań, a także pogody ducha i wytrwałości w trudach dnia codziennego, by byli Państwo dumni ze swojego zawodu – bo jest on pięknym wypełnieniem życiowego powołania.

Tomasz Wesołowski
Przewodniczący Rady Miasta
Piekary Śląskie

Sława Umińska-Duraj
Prezydent Miasta
Piekary Śląskie