Zespół Szkół nr 1 angażuje się w akcje PCK

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich biorą udział w działaniach Polskiego Czerwonego Krzyża. Z uczestnikami organizowanej dziś akcji krwiodawstwa spotkała się Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Krwiodawstwo cieszy się wśród społeczności szkolnej dużym zainteresowaniem. Akcje organizowane są kilka razy w roku. Na udział w dzisiejszej zdecydowało się 26 osób. Nad jej przebiegiem czuwały koordynatorki – Joanna Goj i Katarzyna Bubel. W działania te zaangażowali się też uczniowie, w tym Norbert Machula – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZS1 oraz Bartosz Mrosek.

Otuchy osobom, które zdecydowały się dziś na oddawanie krwi, dodawała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która spotkała się z dyrektor szkoły – Katarzyną Musiałek. Miała także okazję porozmawiać z uczniami i uczennicami. Jedna z nich kolejny już raz postanowiła podzielić się cząstką siebie z potrzebującymi.

Szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża działa w Zespole Szkół nr 1 od ponad 20 lat. Jego członkowie angażowali się dotąd w różnorodne akcje. Odpowiadając na zaproszenie PCK Bytom, zbierali podarunki dla potrzebujących seniorów z Piekar Śląskich i Bytomia. Wspierali też zbiórkę żywności.