Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Przybywa tablic informacyjnych ZTM

Zarząd Transportu Metropolitalnego instaluje w śląskich miastach kolejne tablice informacyjne. W czytelny sposób ukazują one dane szczególnie istotne dla pasażerów komunikacji miejskiej. Urządzenia stanęły także w Piekarach Śląskich.

Prowadzona przez Zarząd Transportu Metropolitalnego rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w ostatnich dniach została zintensyfikowana. W ciągu kilku tygodni uruchomiono łącznie 30 nowych tablic, w tym w Piekarach Śląskich. Oznacza to, że dotąd na terenie całej aglomeracji zaczęło działać już 169 takich urządzeń. Pasażerowie korzystają z nich również na terenie naszego miasta. Stanęły na dworcu autobusowym, skąd odjeżdża najwięcej osób. Procedury związane z odbiorem technicznym urządzeń trwają też w innych punktach.

Opisywane działania mają na celu podniesienie standardu obsługi pasażerów, usprawnienie dostępu do bieżących informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zapewnienie bezpieczeństwa, na co wpływ mają kamery montowane wraz z nowymi tablicami. Dodatkowo System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej składa się, oprócz samych tablic, z serwisu internetowego Portal Pasażera. Dzięki niemu pasażerowie mają możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym wszystkich autobusów, trolejbusów i tramwajów kursujących po sieci ZTM.