Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Piekarscy policjanci apelują o wzmożoną czujność i rozsądek za kierownicą oraz przypominają o stosowaniu elementów odblaskowych przez osoby poruszające się pieszo. Tylko w ostatnich dniach odnotowaliśmy dwa przypadki potrącenia pieszych na oznakowanych przejściach. Zwróćmy uwagę na nasze bezpieczeństwo, szczególnie teraz, gdy warunki na drogach niejednokrotnie są wymagające, nawet dla doświadczonych kierowców.

Na zdjęciu radiowóz znajdujący się przy przejściu dla pieszychW ciągu kilku ostatnich dni mundurowi dwukrotnie interweniowali w związku z potrąceniem osób na oznakowanych przejściach dla pieszych. Do pierwszego zdarzenia doszło na ul. Jana Pawła II w rejonie skrzyżowania z ulicą Maczka. Tam też kobieta jadąca od ul. Kamiennej potrąciła przechodzącą przez jezdnię 50-letnią pieszą. Obecni na miejscu mundurowi z piekarskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – osoby były trzeźwe. Wstępne ustalenia stróżów prawa wskazują, iż kierująca alfą romeo nie udzieliła pierwszeństwa pieszej, w wyniku czego doszło do wypadku. Poszkodowana kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą teraz piekarscy śledczy. Do zdarzenia doszło także na ul Bytomskiej, gdzie kierująca renault na przejściu dla pieszych potrąciła 42-letnią mieszkankę Piekar Śląskich. Na szczęście piesza nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie kolizji 48-letnia mieszkanka Radzionkowa została ukarana mandatem karnym.

Na zdjęciu radiowóz znajdujący się przy przejściu dla pieszych


W związku z trudnymi warunkami drogowymi kolejny raz apelujemy o rozsądek za kierownicą. Jednocześnie przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie.