Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Organizacja przeprowadzki – jak przewozić gabaryty?

Podczas przeprowadzki szczególny problem sprawia to mienie, które jest duże, ciężkie. Wtedy często pojawia się pytanie – jak przewieść gabaryty? Podpowiadamy, jak można zrobić to podczas przeprowadzki domu albo firmy.

Pod pojęciem gabarytu znajduje się ładunek, którego wymiary oraz ciężar są większe niż standardowego ładunku. W takim przypadku konieczne jest skorzystanie z odpowiednich środków transportu, aby mienie mogło dostać się na miejsce. Z gabarytami stykamy się również podczas przeprowadzki.

Rodzaje gabarytów podczas przeprowadzki

W trakcie przeprowadzki konieczne może być przewiezienie różnych rodzajów gabarytów. Zaliczają się do nich między innymi:

  • meble
  • AGD – pralka, zmywarka, kuchenka, piekarnik i inne
  • RTV – telewizor z dużym ekranem
  • pianino, fortepian
  • sprzęt sportowy
  • sejf, kasa pancerna
  • duże rośliny

Wszystkie z tych przedmiotów wymagają właściwego zabezpieczenia oraz przewiezienia. Taki transport określany jest często jako transport ponadgabarytowy albo ponadnormatywny.

Jak wynieść i wnieść gabaryty?

Gabaryty nie tylko wymagają odpowiedniego samochodu, który dowiezie je na miejsce, ale także muszą być wyniesione i wniesione do budynku. Tutaj także mogą pojawić się spore problemy.

Często konieczne jest zdemontowanie elementów, na przykład rozkręcenie mebli, gdy zajmują one dużo miejsca. Może być również konieczne zdemontowani elementów, na przykład nóg w fortepianie.

Aby transport był łatwiejszy, stosowane są także urządzenia jak windy czy specjalne pasy. W ten sposób przeniesienie ładunku do samochodu będzie prostsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Komu zlecić przeprowadzkę z ładunkami gabarytowymi?

Samodzielna przeprowadzka wtedy, gdy konieczne jest przewiezienie gabarytów, może być problematyczna. Nie dość, że pojawiają się problemy z wyniesieniem mienia oraz jego wniesieniem, to jeszcze trzeba będzie zorganizować właściwy pojazd do transportu.

Gdy zatem chodzi o przeprowadzki razem z ładunkami gabarytowymi, warto rozważyć skorzystanie z pomocy firm zajmujących się przeprowadzkami albo transportem gabarytów. W pierwszym przypadku można liczyć na kompleksową obsługę obejmującą także pakowanie mienia, jego rozlokowanie na miejscu, a nawet sprzątanie. Firmy transportowe z kolei zajmują się głównie przewozem powierzonego im mienia.

Z ofertami firm zajmujących się świadczeniem usług przeprowadzkowych oraz przewozem gabarytów można zapoznać się bliżej w internecie.