Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Dzień Edukacji Narodowej w zdalnej formie

Dzisiejsze Święto Nauczycieli, czyli Dzień Edukacji Narodowej, nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Dlatego Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich brała udział w zdalnym spotkaniu z dyrektorami piekarskich instytucji edukacyjnych, aby na ich ręce złożyć serdeczne życzenia wszystkim pracownikom placówek oświatowych.

– Szanowni Państwo, Dzień Edukacji Narodowej, niestety w tym roku odbywa się w cieniu pandemii. Mimo tego nie wyobrażałam sobie, aby nie spotkać się z Państwem choćby w takiej, odmiennej formie i wyrazić Wam swoje słowa uznania i wdzięczności. Życzenia składam także w imieniu moich zastępców oraz Przewodniczącego Rady Miasta. Wiemy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na pracownikach placówek oświatowych działających na terenie Piekar Śląskich. Dzięki Państwa pracy młodzi mieszkańcy miasta mogą być dobrze przygotowani do wyzwań, które stawia przed nimi współczesna szkoła. Ufamy, że w sposób szczególny na sercu pedagogów leżą powinności wobec uczniów, którzy w tym trudnym czasie muszą przygotowywać się do kluczowych dla nich egzaminów. W dniu Waszego święta życzę Wam, zdrowia, radości oraz satysfakcji z pracy. – mówiła Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Podobnie jak w latach poprzednich, Dzień Edukacji Narodowej był okazją do uhonorowania najlepszych dyrektorów i nauczycieli nagrodami Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Wśród wyróżnionych znaleźli się dyrektorzy: Grażyna Zioło – MP nr 3, Sabina Góra – MP nr 5, Halina Zobiegała – MP nr 12, Dariusz Bednarski – MSP nr 14 oraz Dobrosława Egner – MDK nr 2.

Ponadto nagrodzeni zostali także nauczyciele: Justyna Widera MSP nr 5, Krystyna Habryka – MSP nr 13 oraz Janusz Korusiewicz – ZSTZ.

Wspólnie z Prezydent Piekar Śląskich w spotkaniu brał udział także Naczelnik Wydziału Edukacji Michał Sojka, który również złożył życzenia nauczycielom.