Wczoraj zakończyła się już akcja, w ramach której można było odebrać swoją decyzję o wysokości podatku od nieruchomości w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie. Wcześniej pracownicy UM czekali na piekarzan w domach kultury, PUP i MOSiR.
Możliwość samodzielnego odbioru decyzji piekarzanie mieli po raz pierwszy. I skorzystali z niej bardzo chętnie. Izabela Szewczyk, kierownik Referatu Gospodarczego przy Wydziale Organizacyjnym UM informuje, że w tydzień mieszkańcy odebrali około 7 tysięcy decyzji.

Od dzisiaj decyzje będą roznoszone przez doręczycieli. Jeżeli kogoś nie zastaną w domu, zostawią awizo. Z tym należy podejść do biura obsługi mieszkańców w głównym budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84. Wówczas (z drukiem awizo) będzie można odebrać decyzję o wysokości podatku od nieruchomości.
Przypominamy, że pierwszą ratę podatku należy opłacić do 15 marca 2020 r. (na druku decyzji znajdziemy wszystkie wyjaśnienia).
Piekarski Urząd Miasta rozprowadza prawie 27 tysięcy decyzji o podatku od nieruchomości. Wpływy z podatku od nieruchomości to rocznie 27,2 mln zł, z czego od osób fizycznych – 8,6 mln zł.

Fotografie: Akcja samodzielnego odbierania decyzji cieszyła się dużym powodzeniem. (Archiwum UM).