Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W okresie od 7 stycznia do 10 stycznia strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich przeprowadzili 15 spotkań z uczniami, nauczycielami oraz dyrekcjami wszystkich piekarskich szkół podstawowych.

Spotkania zrealizowano w celu przekazania strażackich kalendarzy na rok 2020. W trakcie spotkań strażacy przekazywali także informacje dotyczące trwającej kampanii społecznej “Czad i ogień. Obudź czujność”, a także mając na uwadze trwający sezon grzewczy przypominano o zagrożeniach jakie powoduje tlenek węgla. Wskazywano również na niezwykle istotną rolę czujnika tlenku węgla w wykrywaniu w naszych mieszkaniach obecności „czadu”. Strażacy informowali że zainstalowanie takiego urządzenia w mieszkaniu znacząco zmniejsza ryzyko narażenia na ten toksyczny gaz, a tym samym może skutecznie chronić zdrowie i życie.

Szczególny charakter miało spotkanie w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich, podczas którego Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich bryg. Tomasz Dziechciarz wręczył dyplom oraz upominki laureatowi pierwszego miejsca w III edycji miejskiego konkursu plastycznego p.t.: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Funkcjonariusze komendy zachęcali także dyrektorów, grona pedagogiczne oraz uczniów do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, a których ogłoszenie zamieszczone jest na odwrocie przekazywanych kalendarzy.

kalendarze_002

kalendarze_001

kalendarze_006

kalendarze_003

kalendarze_007\

kalendarze_008

kalendarze_005

kalendarze_004

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Gąsowski
Zdjęcia: mł. bryg. Adrian Patalong, mł. asp. Artur Kyrcz