Metropolitalna Wigilia dla Samotnych jest wyjątkowym wydarzeniem, dzięki któremu nikt nie pozostanie sam w ten wyjątkowy dzień w roku. Przygotowania trwają.

Piekary Śląskie, podobnie jak wiele innych, śląskich miejscowości, angażują się w Metropolitalną Wigilię dla Samotnych organizowaną przez Fundację “Wolne miejsce”. To wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi, które odbywa się w wielu polskich miastach.

Inicjatywa ma sprawić, żeby w czasie Świąt Bożego Narodzenia ludzie nie byli samotni, żeby poczuli, iż są we wspólnocie z innymi. Wciąż poszukiwani są wolontariusze, dzięki którym zadanie to może zostać zrealizowane. Spotkania organizacyjne odbywają się o godzinie 18.00 w każdą środę w MDK “Koszutka” w Katowicach (ul. Grażyńskiego 47).

Szczegółowe informacje można uzyskać, klikając TUTAJ oraz kontaktując się bezpośrednio z koordynatorem działań – Mariolą Kordułą pod numerem telefonu 506-415-632.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych pod patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj odbędzie się 24 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (wejście od pl. Sławika i Antalla 1). Otwarcie bram o godz. 15.00. Na każdego gościa czekać będzie świąteczny prezent, a na najmłodszych specjalny kącik animacyjny. Zgodnie z fundacyjną tradycją, na wieczerzy wigilijnej nie zabraknie występów kolędowych wolontariackiej scholi oraz teatru.