Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. księdza seniora Bronisława Gawrona – wyjątkowego człowieka, kapłana od wielu lat związanego z naszym miastem.

Ksiądz Bronisław Gawron pełnił funkcję kapelana w piekarskim Szpitalu Miejskim oraz w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba. W latach swej kapłańskiej posługi związany był on z Parafią Trójcy Przenajświętszej w Szarleju oraz z Parafią Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu. Ksiądz Gawron był również jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta “Piątka”. W 2015 roku, uchwałą Rady Miasta Piekary Śląskie, został on odznaczony tytułem “Zasłużony dla Miasta Piekary Śląskie”.

Wszystkim parafianom oraz bliskim księdza Bronisława Gawrona pragniemy przekazać szczególne kondolencje i słowa współczucia.

Pogrzeb duchownego odbędzie się 12 czerwca o godzinie 11.00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu. Przeniesienie trumny oraz modlitwy zaplanowano na godzinę 10.00.