Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Dziś, 15 maja, w Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W wydarzeniu tym udział wzięło liczne grono uczestników, wśród których znaleźli się również przedstawiciele naszego miasta.

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym zorganizowane zostały już po raz piąty dla uczczenia śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, pełniącego służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Niespełna dwa tygodnie temu, 2 maja, przypadała 27. rocznica jego tragicznej śmierci, która nastąpiła w wyniku postrzału funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego służby.

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad dwustu biegaczy. Wśród nich znaleźli się zarówno reprezentanci służb mundurowych, jak i pracownicy cywilni. Linię startu dzisiejszego biegu przekroczyli także przedstawiciele naszego miasta Prezydent Sława Umińska-Duraj, Komendant Straży Miejskiej i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Piekarz, Prezes Oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piekarach Śląskich Wojciech Krawczyk oraz reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich dzielnicowy sierż. szt. Krystian Małota. W wydarzeniu udział wzięła również Prezes Stowarzyszenia Lecymy Durś Katarzyna Malinowska.

Pomimo niezwykle trudnych warunków pogodowych i niesprzyjającej aury, wszystkim startującym udało się ukończyć dzisiejszy bieg, czego serdecznie gratulujemy!