Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Ogromna wiedza oraz wyjątkowe zdolności. To właśnie te cechy charakteryzują uczniów piekarskiego AZS-u, którzy po raz kolejny odnieśli fantastyczne sukcesy naukowe i stali się dumą swojej szkoły.

Konkursy przedmiotowe od lat cieszą się niezwykłym prestiżem wśród środowisk szkolnych. Szczegółowo sprawdzają one umiejętności oraz wiedzę olimpijczyków, ale przede wszystkim wiążą się z mnóstwem przywilejów, jakie otrzymać może zwycięzca. Przekonać mógł się o tym Wojciech Nadybał, uczeń klasy 3a gimnazjum Akademickiego Zespołu Szkół, który w ostatnim czasie został laureatem konkursu kuratoryjnego z geografii. Zdobyty tytuł laureata otworzył mu drogę do każdej, wybranej przez siebie, szkoły ponadgimnazjalnej, a także zwolnił go z obowiązku zdawania egzaminu końcowego z przedmiotów przyrodniczych (gwarantując maksymalną liczbę punktów z tego egzaminu).

Prócz fantastycznego sukcesu z dziedziny geografii, młodzież AZS-u może się też poszczycić osiągnięciami matematycznymi. Od dłuższego czasu piekarscy uczniowie doskonalili swe umiejętności w rozwiązywaniu łamigłówek logicznych, a w tym roku postanowili oni wystartować w III Memoriale Urszuli Marciniak – otwartych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich. W zeszły wtorek (5 marca) odbyły się eliminacje szkolne, które dla trójki uczniów – Alicji Borgul, Dominiki Małek i Fabiana Musika (kl. 3a gimnazjum) – okazały się sporym sukcesem. Zakwalifikowali się oni bowiem do finału Memoriału, który odbędzie się już 24 marca we Wrocławiu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach rywalizacji!

Dodatkowo, już dziś zapraszamy wszystkich uczniów lubiących “główkować” do udziału w X Piekarskich Łamigłówkach Matematycznych organizowanych przez Akademicki Zespół Szkół. Odbędą się one 17 maja. Więcej szczegółów na temat wydarzenia ukaże się wkrótce.