Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Sztandar niewątpliwie odgrywa bardzo ważną rolę w każdej organizacji. Nie inaczej jest w przypadku piekarskich harcerzy. Każda osoba, która ma ochotę wesprzeć Hufiec ZHP Piekary Śląskie, może to zrobić podczas organizowanej zbiórki na zakup nowego sztandaru.

Hufiec ZHP Piekary Śląskie skupia harcerzy i instruktorów w różnym wieku i działających w większości dzielnic miasta. Obecnie jest nas ponad 100, ale liczymy, że niebawem nasza liczebność dwukrotnie wzrośnie. Piekarska młodzież na nowo zaczyna interesować się harcerstwem, dlatego powstają nowe drużyny, których głównym celem jest wychowanie w duchu patriotyzmu, rozwijanie talentów i pogłębianie ich zainteresowań.

Poniżej apel przedstawicieli Hufca ZHP Piekary Śląskie:

Sztandar niewątpliwie odgrywa dla nas bardzo ważną rolę, jednakże ze względu na upływający czas - zaistniała realna potrzeba zastąpienia go nowym. Reperacja nie wchodzi w rachubę; materiał ugryziony zębem czasu wypłowiał, są na nim liczne przetarcia, a srebrna nić, którą wyszyto godło - zmieniła się na kolor brudnej szarości. Jako organizacja , która ponownie staje się atrakcyjna w oczach uczniów piekarskich szkół, chcielibyśmy się godnie reprezentować na uroczystościach. W związku z powyższym bardzo prosimy o Waszą pomoc! Organizujemy zbiórkę na zakup naszej nowej, wymarzonej chorągwi! Państwa pomoc jest nam niezbędna do osiągnięcia tego celu! Nowy sztandar kosztuje około 7.000zł brutto i gdyby udało się nam zebrać tą kwotę - uszyłyby go nasze piekarskie Siostry Boromeuszki. Wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie uzbierać w/w kwoty, stąd ogromna prośba o Państwa wsparcie! Dla osób, które zdecydują się na wesprzeć w tej honorowej dla nas akcji, przewidzieliśmy w ramach wdzięczności i podziękowań drobne upominki.

 

Szczegóły akcji dostępne TUTAJ.