Biegamy i maszerujemy dla Ani Brzezińskiej - charytatywny maraton już 21 kwietnia
W niedzielę, 21 kwietnia, każdy kto kocha bieganie lub marsz Nordic Walking, będzie miał niepowtarzalną okazję do uprawiania swojej pasji i jednoczesnego wsparcia szlachetnej inicjatywy. Zapraszamy do udziału w Maratonie biegowym i Nordic Walking organizowanym na rzecz Ani Brzezińskiej, nauczycielki walczącej z ciężką chorobą. To wyjątkowe wydarzenie połączy sportową rywalizację z misją pomocy.
  • Zawody startują o 10:00 z MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, biegnąc przez malownicze ścieżki lasu Dioblina.
  • Każdy uczestnik może wielokrotnie pokonywać 5-kilometrową trasę, wpłacając minimalne wpisowe 20 zł na leczenie Ani.
  • Ania Brzezińska, 39-letnia nauczycielka i mama, zmaga się z nowotworem piersi. Leczenie, w tym niezbędny, ale nie refundowany lek, pochłania ogromne środki finansowe.
  • Zapisy trwają do 18 kwietnia, a uczestnictwo w zawodach upamiętni specjalny certyfikat i numer startowy.

Wszystkich, którzy nie są obojętni na los innych i chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej charytatywnej inicjatywie. Przyłączając się do nas, nie tylko będziesz miał okazję do aktywnego spędzenia czasu w gronie pasjonatów sportu, ale przede wszystkim pomożesz Ani Brzezińskiej w jej walce z chorobą. Każdy przebiegnięty kilometr zbliża Anię do zdrowia.

Choroba Ani Brzezińskiej zaskoczyła wszystkich w marcu tego roku, kiedy to zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór piersi. Od tego czasu Ania przeszła już jednostronną mastektomię i półroczną chemioterapię. Kolejnym etapem w jej walce jest radioterapia, po której lekarze zalecają przyjmowanie leku, który znacząco zwiększa szanse na uniknięcie przerzutów. Niestety, koszt leczenia jest ogromny i wynosi 14 tysięcy złotych miesięcznie, a terapia powinna trwać przynajmniej 2 lata.

Podczas zawodów, oprócz wpłaty wpisowego, organizatorzy przewidzieli również możliwość wsparcia Ani poprzez dodatkowe datki do specjalnych puszek Fundacji. Każdy gest wsparcia, każda wpłacona złotówka, przyczyni się do poprawy szans Ani na wyzdrowienie. Wspólnymi siłami możemy więcej, dlatego nie bądź obojętny i dołącz do nas w tej wyjątkowej niedzieli.

Nie zapomnij, że zapisy przyjmowane są tylko do czwartku, 18 kwietnia. Także jeśli planujesz wziąć udział, nie zwlekaj. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim możliwość niesienia realnej pomocy. Czekamy na każdego, kto chce dołączyć do naszego maratonu solidarności.


Urząd Miasta